Wspierają zdolne projektantki mody - zaproszenie na pokaz mody

Fot. 2014.09.18 12:49 / news / czytano 2275 / opinie 4

Już jutro 19 września o godz. 17.00 w Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbędzie się pokaz strojów zaprojektowanych przez dwie obiecujące projektantki mieszkającą w Szczawnicy Martę Polaczyk oraz Laurę Obrzut. Modowe show uświetni koncert zespołu "Bolivia".

- Wspieranie artystów z naszego regionu to jeden z celów naszej działalności. Młodzi i zdolni ludzie często potrzebują odrobiny szczęścia i pomocy aby ich talent  mógł w pełni rozkwitnąć. Cieszymy się, że choć części z nich możemy pomóc. Wierzę, że ich sukces przyczyni się do rozsławiania naszego regionu w Polsce i świecie - podkreśla Helena Mańkowska, dyrektor ds. marketingu i komunikacji spółki Thermaleo.
 
Marta Polaczyk pochodzi ze Szczawnicy. Moda jest jej pasją. Projektantka sama projektuje i wykonuje wszystkie stroje, które dedykowane są głównie dla kobiet. W dużej mierze są to stroje artystyczne ręcznie zdobionymi silikonowymi wykończeniami. Jej autorska metoda polega na wtapianiu w silikon różnych ozdobnych elementów, takich jak bursztyny czy perły. Metoda ta wymaga wiele czasu oraz precyzji. Artystka projektuje również stroje koktajlowe i wieczorowe, które często inspirowane są folklorem i elementami charakterystycznymi dla tradycyjnych strojów pienińskich. Jej projekty pojawiały się na wybiegach w wielu miejscach w Polsce, jak również za granicą.

Laura Obrzut to projektantka mody z Krakowa oraz stylistka, która współpracuje z firmami odzieżowymi. Projektuje na indywidualne zamówienie zarówno ubiór jak i stylowe dodatki. Jej ulubionym kolorem jest ponadczasowa czerń. Inspiruje ją atmosfera i klimat lat 30-tych, a w swoich kolekcjach nawiązuje regularnie do stylu Marleny Dietrich, stąd w jej kolekcjach możemy podziwiać fraki, cylindry i pończochy.
 
Na wydarzenie wstęp wolny. Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica zapraszają. Imprezie patronuje Pieniński Portal Informacyjny Pieninyinfo.pl
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

obserwator2014.09.19 15:09
I pewnie znów Pani Monika M będzię sie lansować jak przy każdej imprezie. Brak słów
Góral2014.09.18 19:09
Dzięki
Redakcja2014.09.18 18:09
17.00 przepraszamy za błędną informację.
góral2014.09.18 15:09
Która godzina pokazu prawdziwa, ta na plakacie czy w tytule?
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij