Krośnica: Ogólnodostępny plac zabaw będzie doposażony

2020.01.28 12:04 / news / czytano 1738 / opinie 0

Ochotnicza Straż Pożarna w Krośnicy w grudniu 2019 r. podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim na realizację projektu pn. „Modernizacja i doposażenie placu rekreacyjnego dla dzieci w Krośnicy" w ramach, której planuje się modernizację i doposażenie ogólnodostępnego placu zabaw na terenie wsi Krośnica. 

Zakres prac obejmuje zakup 5 sztuk urządzeń zabawowych (zjazd linowy, piaskownica, stolik do gry w szachy, huśtawka, zestaw orbis) oraz cykl zajęć sportowo-edukacyjnych dla dzieci. Wkrótce rozpocznie się rekrutacja na zajęcia. Wszystkie zajęcia będą ogólnodostępne i bezpłatne.

Planowana inwestycja będzie realizowana w miejscowości Krośnica i zostanie zakończona do maja 2020 roku. Wartość inwestycji wynosi 57 079, 00 zł, a kwota dofinansowania wynosi 31 815 zł.

Środki finansowe na realizacje inwestycji zostały pozyskane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 za pośrednictwem LGD „Gorce-Pieniny”. 
Warto dodać, iż jest to już trzecia dotacja pozyskana za pośrednictwem LGD „Gorce-Pieniny’. Poprzednie dotacje zostały przeznaczone na projekty: „Budowa placu zabaw w Krośnicy" - zadanie zrealizowane w 2015 roku oraz „Budowa altany rekreacyjnej i chodników przy OSP Krośnica” zrealizowane w  2018 roku.
Autor: Krystyna Kubik
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij