Łapsze Niżne: Bądź świadomy swojej wolności

Fot. Arch. ZPO w Łapszach 2016.11.11 16:48 / news / czytano 1612 / opinie 0

W przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości wszyscy uczniowie ZPO w Łapszach Niżnych zebrali się na akademii okolicznościowej.

Wiersze i piosenki o długim czasie niewoli, licznych zrywach niepodległościowych i wreszcie o odzyskanej wolności ubogacała prezentacja multimedialna. Uwieńczeniem akademii był taniec czterech gimnazjalistek z flagą, który wśród najmłodszych wywołał niemałe poruszenie… Patriotyzm to nie pojęcie sprzed stu lat – uświadamiali uczniów ci, którzy przygotowali uroczystość. Patriota dziś to ten, kto aktywnie działa na rzecz ojczyzny, dba o wspólne mienie.

Refleksje na temat miłości do kraju ojczystego wspaniale oddał fragment jednej z piosenek:

„Ja to mam szczęście,
że w tym momencie
żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą,
ja to mam szczęście (…)”
 
Akademię przygotowały p.Ewa Krygowska z klasą IIId, p.Beata Magiera z klasą Ic, a o oprawę muzyczną zadbała p.Magdalena Cieślik z chórem i poszczególnymi wokalistkami.
Autor: B. Magiera
Zdjęcia: Arch. ZPO w Łapszach
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij