Łapsze Niżne w projekcie LIFE z innymi 37 gminami Małopolski

Fot. Arch. UG Łapsze Niżne 2015.04.15 11:27 / news / czytano 1911 / opinie 0

Gmina Łapsze Niżne wraz z 37 innymi miastami i gminami Małopolski podpisała porozumienie partnerów ubiegających się wspólnie o realizację projektu zintegrowanego LIFE,  którego zadaniem jest poprawa jakości powietrza w Małopolsce.

Spośród gmin powiatu nowotarskiego porozumienie podpisali włodarze Gminy Łapsze Niżne, Miasta i Gminy Nowy Targ oraz Gminy Rabka-Zdrój.
 
Uroczystości przewodził Pan Wojciech Kozak, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego. Podpisanie porozumienia jest deklaracją współpracy i zaangażowania wszystkich partnerów w przygotowanie i późniejszą realizację projektu zintegrowanego LIFE, którego głównym celem jest wdrożenie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego. Koncepcja projektu zintegrowanego LIFE dla Małopolski została w grudniu 2014 r. pozytywnie zaopiniowana przez Komisję Europejską i Województwo zostało zaproszone do złożenia pełnego wniosku do 17 kwietnia 2015 r. W przypadku pozytywnej decyzji Komisji o przyznaniu dofinansowania realizacja projektu rozpocznie się w październiku 2015 r. i potrwa do końca 2023 r.
 
W uroczystości wzięli udział także prezesi spółek Krajowa Agencja Poszanowania Energii i Przedsiębiorstwo Oszczędzania Energii ESCO, a także stowarzyszenia Krakowski Alarm Smogowy. Porozumienie zostało podpisane również  przez przedstawicieli instytucji wspierających realizację projektu, tj.: Panią Małgorzatę Mrugała, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Pana Pawła Ciećko, Małopolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Łapsze Niżne, powietrze.malopolska.pl
Zdjęcia: Arch. UG Łapsze Niżne
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij