Będą pieniądze na kolektory słoneczne dla mieszkańców Gminy Łapsze Niżne

Fot. 2013.11.02 11:34 / news / czytano 2757 / opinie 0

Zarząd Województwa Małopolskiego zakwalifikował do dofinansowania projekt Gminy Łapsze Niżne pn. „Rozszerzenie sieci kotłowni na biomasę w budynkach publicznych Gminy Łapsze Niżne wraz z instalacją kolektorów słonecznych na budynkach prywatnych”.

23. października Zarząd Województwa Małopolskiego zakwalifikował projekt Gminy Łapsze Niżne do dofinansowania w ramach konkursu nr 2/2013/7.2 dla Działania 7.2 Poprawa jakości powietrza i zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013. 
 
W roku 2012 mieszkańcy gminy mieli dwa miesiące czasu na złożenie wniosku o chęci skorzystania z dofinansowania na zakup i montaż kolektorów słonecznych. - Na terenie wsi były organizowane spotkania, na których firma pisząca wniosek informowała jak wszystko będzie działało i jakie będą koszty po stronie mieszkańców - od 4 do 6 tysięcy w zależności od wyników przetargu. Głównie z powodu tego, że program przewiduje dofinansowanie tylko do elementów zestawu montowanych na zewnątrz. Wnioski były zbierane do końca listopada 2012 roku, wtedy wpłynęło ich 128 oraz nasze 2 budynki, co daje w sumie 130. Po listopadzie zbierane były wnioski dodatkowe, aby mieć listę rezerwową w przypadku rezygnacji kogoś z pierwszego naboru. Mamy na dzień dzisiejszy 13 takich wniosków. Osoby zainteresowane mogą wciąż składać wnioski lecz muszą mieć świadomość, że nie będą one rozpatrywane w pierwszej kolejności, ale w przypadku gdy ktoś z pierwszych wnioskujących się wycofa. Mogliśmy napisać wniosek nawet na 400 budynków, napisaliśmy tylko na 130, ponieważ tylko tylu było chętnych do końca listopada 2012 - tłumaczył na ostatniej sesji kolejność otrzymywania dotacji przez beneficjentów oraz ich ilość Paweł Dziuban Wójt Gminy Łapsze Niżne.

W przypadku listy rezerwowej, gdy wypadnie np. czteroosobowa rodzina z danej miejscowości władze gminy będą starały się zastąpić tak samo liczebną rodziną z listy rezerwowej z tej samej miejscowości. Całkowita wartość projektu to prawie 2 mln. złotych, z czego 1,5 mln to kwota dofinansowania w ramach MRPO.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij