Mercedesy dla Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.01.24 21:37 / news / czytano 4463 / opinie 0

Niemiecka marka wspiera GOPR od 2011 roku, w tym roku goprowcy otrzymali w Szczawnicy kluczyki do  kolejnych nowych samochodów.

Osiem 170-konnych Mercedesów GLK 220 4Matic, wyposażonych m.in. w Audio 50 APS z systemem nawigacji DVD, klimatyzację THERMATIC, automatyczną skrzynię biegów oraz inteligentne reflektory bi-ksenonowe ILS, będzie pomagało ratować ludzi w górach. Każdy taki czerwony wóz warty jest blisko 200 tys. złotych.

Kluczyki naczelnikom oficjalnie przekazał dziś Paweł Miszkowski członek zarządu i dyrektor marketingu Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. Wręczenie odbyło się podczas otwarcia Zimowych Zawodów Ratowników Górskich 2014. Nowe samochody będą jeździły od dzisiaj w Zakopanem i Grupach Regionalnych GOPR - beskidzkiej, bieszczadzkiej, jurajskiej, karkonoskiej, krynickiej podhalańskiej oraz wałbrzysko-kłodzkiej. 

- Samochody te są niezawodne i sprawdzają się w górskim terenie, choć nie można do nich zapakować poszkodowanego i włożyć noszy. Są to samochody dyspozycyjne dla naczelników, kontrolują służbę górską, umożliwiają błyskawiczne znalezienie się na miejscu zdarzenia i miejscu wypadków. Jeździmy już nimi dwa lata, są bezawaryjne i ekonomiczne, przez co są dużym dodatkiem do naszej pracy - mówi Jacek Dębicki Naczelnik GOPR.

Mariusz Zaród Naczelnik GP GOPR przywitał zaproszonych gości i ratowników kolegów, którzy jutro rozpoczną zmagania w zawodach na stokach Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach z okazji jubileuszu 60-lecia powstania GP GOPR. 

W uroczystym przekazaniu samochodów wzięli udział m.in. udział Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda, Prezes Zarządu Głównego Grupy Podhalańskiej Dariusz Budzowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu Mariusz Łaciak, przedstawiciele sponsorów i goprowcy. 

Oprawę muzyczną zapewniła kapela „Białopotocanie”, a poczęstunek Pieniński Oddział Związku Podhalan w Szczawnicy. Rozpalono symboliczną watrę, jako akcent rozpoczynający tegoroczne zawody.  

GOPR wspólnie z firmą Mercedes-Benz organizuje po raz trzeci akcję pn. "Bezpieczna Zima" podczas ferii w siedmiu najbardziej popularnych ośrodkach wypoczynku zimowego. Jutro start akcji wraz z Zimowymi Zawodami Ratowników Górskich o godzinie 9.00, w których wezmą udział reprezentanci wszystkich 7 grup regionalnych. - Przewidziane są konkurencje ratownicze, zabezpieczenie poszkodowanego na stoku, bezpieczny transport na dół i elementy sportowej rywalizacji - zapewnia Dębicki.

Relacja będzie dostępna w Pienińskim Portalu Informacyjnym Pieninyinfo.pl
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij