Nagroda im. Oskara Kolberga trafi do Anieli Krupczyńskiej

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.07.14 12:50 / news / czytano 2051 / opinie 0

W grudniu br. na Zamku Królewskim w Warszawie Pani Aniela Krupczyńska ze Szczawnicy odbierze prestiżową nagrodę im. Oskara Kolberga za całokształt działalności i wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury ludowej. To druga nagroda w tym roku dla Pani Anieli.

- Po sześciu latach starań Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy, udało się doprowadzić te sprawę do końca. Nagroda jest zwieńczeniem działalności całego życia Pani Anieli i wielu lat ciężkiej pracy. Jest to nagroda bardzo prestiżowa i trudna do osiągnięcia. Bardzo dziękuję Pani Alinie Lelito, która z ramienia MOK cały czas pilotowała tę sprawę - mówi Piotr Gąsienica dyrektor szczawnickiego MOK-u.

Aniela Krupczyńska - twórczyni w zakresie folkloru muzyczno-tanecznego, śpiewaczka i tancerka, popularyzatorka pieśni, gwary, obrzędów i zwyczajów górali pienińskich, kierowniczka Zespołu Regionalnego im. Jana Malinowskiego ze Szczawnicy. W marcu br. otrzymała brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadawany jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W grudniu na Zamku Królewskim podczas 40. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga uhonorowana zostanie nagrodą im. Oskara Kolberga, przyznawaną od 1974 r., która honoruje całokształt działalności i wyróżnia wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury ludowej. 

Konkurs ogłaszany jest i nadzorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem konkursu, w imieniu Ministra, jest Instytut Muzyki i Tańca z siedzibą w Warszawie we współpracy z Muzeum Wsi Radomskiej  (Oddział Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze) z siedzibą w Radomiu, Fundacją „Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło oraz Towarzystwem Kulturalnym im. Oskara Kolberga w Przysusze.

Autor: mw
Źródło: mkidn.gov.pl
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij