Najmłodsze dzieci w szkole w Szlachtowej doczekały się suchej sali

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.11.07 10:45 / news / czytano 2196 / opinie 0

Prawie 20 tys. złotych przeznaczyło sołectwo Szlachtowa na remont dachu budynku zaplecza Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II.

Zadanie do realizacji zlecił Urząd Miasta i Gminy Szczawnica na wniosek sołectwa Szlachtowa, które przekazało na ten cel swoje środki z funduszu. Sołtys wsi Jolanta Salamon podkreśla, że: - Bardzo zależało nam na tym, aby nasze dzieci doczekały się suchej i komfortowej sali przed nadejściem zimy.

Prace remontowe (remont dachu) w budynku oddziału przedszkolnego zostały zakończone. Zniszczona, stara dachówka, miejscami popękana i dziurawa została zastąpiona blachą trapezową w kolorze brązowym. Komin okuto blachą, zainstalowano wentylację na dachu i zamontowano rynny. Prace wykonała firma Usługi Budowlane i Inżynieryjne Tadeusz Wiercioch z Kluszkowiec za kwotę 19.990,00 złotych.

- Wcześniej ze względu na nieszczelność dachu, podczas obfitych opadów, zdarzały się zalania i przecieki wewnątrz budynku (sufit, ściany). Obecne pokrycie dachu daje pełną gwarancję i bezpieczeństwo, że podobne przypadki nie będą miały miejsca. Dzieci z oddziału przedszkolnego mają do swojej dyspozycji na parterze budynku dwie duże sale wraz z zapleczem sanitarnym. Obecnie warunki pobytu dzieci są bardzo dobre a nasi podopieczni czują się bezpiecznie i chętnie uczęszczają na zajęcia - zapewnia Iwona Jarzębska Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij