Niezgoda: Budowa ośrodka zdrowia jest podyktowana potrzebą społeczną a nie chęcią zarabiania

Fot. 2016.02.16 12:43 / news / czytano 2371 / opinie 0

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Szczawnicy pytania radnych oraz obecnych na posiedzeniu mieszkańców dotyczyły m.in. planowanej budowy Pienińskiego Centrum Medycznego, kontrowersji wokół przyznania Podhalańskiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu statuetki Perła Pienin.

Burmistrz Grzegorz Niezgoda wypowiedział się też w sprawie dotyczącej Szczawnicy a poruszanej w sejmie przez poseł Annę Paluch. Pytania dotyczące budowy Pienińskiego Centrum Medycznego zadały radne Grażyna Kubik i Zofia Krępa. Burmistrz objaśnił zebranym, na czym będzie polegać funkcjonowanie nowego ośrodka: - Obiekt będzie wybudowany przez prywatnego inwestora na jego działce. Zostanie powołana spółka miejska, która wydzierżawi budynek na 30 lat, płacąc za dzierżawę a jednocześnie pobierając opłaty za wynajęte lokale. Mogą się w nich znaleźć gabinety lekarskie, apteka. Przez pierwszych kilka lat będziemy dokładać do inwestycji ale przy optymistycznym założeniu, że budynek będzie użytkowany choćby 90 procentach, koszty będą malały i z czasem się zwrócą. Poza tym budowa ośrodka zdrowia jest podyktowana potrzebą społeczną Miasta i Gminy a nie chęcią zarabiania – mówił Niezgoda.

Uzasadniając wybór właścicieli Spa Budowlani jako inwestora, dodał, że Uzdrowisko Szczawnica S.A., dawno powinno zadbać o organizację centrum medycznego w Szczawnicy i mimo zapowiedzi, do tej pory się tego nie podjęło. Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, może powstanie ono wilii Temida w centrum Szczawnicy.

Radna Janina Zachwieja poprosiła burmistrza o wypowiedz w sprawie Pereł Pienin. Burmistrz potwierdził, że ostateczną decyzję w tej sprawie podejmuje on, konsultując ją uprzednio ze współpracownikami. Przyznanie wyróżnienia PPK i firmie Wikar uważa za uzasadnione ze względu na rozmiar zrealizowanych inwestycji.

Organizatorów akcji „Wpuszczeni w kanalizację” (nieobecnych podczas sesji) ponownie zaprosił do debaty twarzą w twarz przy udziale mieszkańców. Ma nadzieję, że informacja o terminie i miejscu tego spotkania niebawem zostanie podana.

Na prośbę radnej Krępy burmistrz odniósł się także do słów pani poseł Paluch, która niedawno na mównicy sejmowej skomentowała sytuację finansową samorządu Szczawnicy. - Nieprawdą jest, że Szczawnica ma 90% zadłużenie. Na obecną chwilę wynosi ono ok. 70%. Owszem, jest wysokie ale balansujemy cały czas pomiędzy tym, aby je spłacać i jednocześnie realizować jeszcze jakieś inwestycje. Mamy pozytywne opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej i innych instytucji. Jesteśmy wypłacalni. Szczawnica nie zadłużyła się ani trochę ponadto, co mogłaby znieść – mówił Niezgoda. Przewodniczący Rady Kazimierz Zachwieja zapowiedział, że pani poseł była zapraszana na posiedzenie Rady i może w najbliższym uda się takie spotkanie zorganizować.

Autor: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij