Saksofon i organy na 10. urodziny Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum - zapowiedź

Fot. 2019.07.24 12:48 / news / czytano 1178 / opinie 0

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert w ramach 10. Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum, który odbędzie się w najbliższą sobotę 27 lipca o godz. 19:00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n.D.

Włoskiego wirtuoza organów Daniele Dori – organistę katedry we Florencji – po raz pierwszy gościć będziemy w Pieninach. Artysta wystąpi wspólnie z saksofonistą Jarosławem Seredą działającym na co dzień w Krośnie, reprezentującym zatem w programie festiwalu Podkarpacie, także górzyste, choć o wiele mniej, niż krajobraz pieniński. Artyści wykonają wspólnie pełne mistyki, lecz i wirtuozowskiego popisu kompozycje twórców francuskich, włoskich i niemieckich, będących zarówno opracowaniami na saksofon i organy, jak też utworami specjalnie napisanymi na ów niecodzienny zestaw instrumentów. Wstęp na koncert wolny.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE przy współpracy z Parafią Wszystkich Świętych w Krościenku n.D. i wsparciu finansowym udzielonym przez Województwo Małopolskie, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Gminę Krościenko n.D., MARR i Pensjonat CrosnaSpa.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij