Nowo wybudowana część magistratu poświęcona i oficjalnie otwarta

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.04.22 20:16 / news / czytano 3349 / opinie 0

Po rozbudowie Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica, w nowej części magistratu, znajdują się pomieszczenia Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, archiwum dokumentów, punkt do obsługi klienta niepełnosprawnego i sala konferencyjna.

Wstęgę symbolicznie przecięli Grzegorz Niezgoda włodarz Szczawnicy, proboszcz parafii ks. Tomasz Kudroń, który dokonał również poświęcenia budynku i wszystkich znajdujących się w nim pomieszczeń, Kazimierz Zachwieja przewodniczący Rady Miejskiej, Lidia Misztal kierownik MOPS oraz wykonawca inwestycji Robert Szczepaniak.

Ponadto w uroczystości udział wzięli Bogusław Waksmundzki Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Stanisław Jurkowski wójt Gminy Ochotnica Dolna, Rafał Jandura wicewójt Gminy Czorsztyn, Michał Janerko komendant komisariatu policji w Krościenku n.D, radni, kierownicy jednostek organizacyjnych z terenu Szczawnicy i delegacja pracowników urzędu. 

Zebrani obejrzeli krótki film przybliżający historię rozbudowy nowej części urzędu, która rozpoczęła się w kwietniu ubiegłego roku. Całkowity koszt inwestycji to kwota ponad 1,1 mln złotych z czego ponad 800 tys. złotych Szczawnica pozyskała z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Projekt rozbudowy Urzędu Miasta to projekt z lat 2002-2004, który został zlecony przez ówczesnego burmistrza Romana Trojnarskiego. W niewielkim stopniu zaadoptowany i zmieniony przez obecne władze Szczawnicy, by mógł zostać rozbudowany o Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wniosek złożony został w 2009 roku, jednak od razu nie został zakwalifikowany do dofinansowania. Z listy rezerwowej kwalifikację otrzymał dopiero w 2014 roku.

- Zdajemy sobie sprawę, że każde rozbudowy i inwestycje związana z wygodą urzędników są dosyć trudno akceptowane społecznie, dlatego dopiero możliwość uzyskania znacznego dofinansowania pozwoliła na uporanie się z tą inwestycją. Wkład własny nie stanowił dużego ciężaru dla budżetu miasta - tłumaczył Niezgoda.

Lidia Misztal kierownik MOPS wspominała o tym, że ośrodek w swojej historii znajdował się w kilku miejscach w Szczawnicy, projekt realizacji inwestycji chociaż wydawał się nierealny w końcu zaistniał.

- Jesteśmy dla ludzi, a teraz dostęp do nas jest łatwiejszy. Jest podjazd do budynku, matka z dzieckiem może załatwić formalności oraz osoby niepełnosprawne, w poprzedniej siedzibie schody były poważną barierą - podkreślała kierownik.

W nowej siedzibie jest kącik dla dzieci, by rodzicom, opiekunom było łatwiej załatwiać sprawy. Ściany pomieszczeń zdobią energetyzujące prace wychowanków Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Szczawnicy oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy.

Uroczystość, prowadzoną przez Piotra Gąsienicę kierownika szczawnickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, uświetniła gra kapeli "Białopotocanie" oraz  występ grupy wokalnej z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina filia w Szczawnicy oraz członkiń zespołu "Juhasy" pod kierownictwem Ewy Zachwiei.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij