Rozpoczęły się koncerty tegorocznych Muzycznych Warsztatów w Muzycznej Owczarni

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.07.04 22:03 / news / czytano 8080 / opinie 2

Na scenie pod Kolejką na Palenicę rozpoczęły się koncerty uczestników pierwszej tury warsztatów. Odbędą się w sumie trzy, z wielkim finałem w najbliższą sobotę.

Pierwsza tura uczestników XVI Letnich Warsztatów w Muzycznej Owczarni 2013 przyjechała w niedzielę 30. czerwca, zajęcia rozpoczęły się już tego samego dnia wieczorem o godz. 21.00. Wielki koncert finałowy tej grupy uczestników odbędzie się 6. lipca w Szczawnicy na scenie Pod Kolejką. Konferansjerem dzisiejszego inauguracyjnego koncertu był, jak mówił o sobie "Marsjanin", Jan Malski z  grupy "Johny" - która jest dzieckiem warsztatów poprzednich lat. Nad nagłośnieniem imprezy czuwał drugi członek tegoż zespołu Piotr Lelito, a gitarzysta Adam Herbowski i basistka Agnieszka Kural z grupy zagrali na scenie z uczestnikami warsztatów.

Na scenie zobaczyliśmy między innymi Magdalenę Górecką z "Siewierą", zespół "Smoki", Magda Wydrińska, Hania Orwat, Nina Major, Karolina Woźniak z Rafałem Panekiem i kilku innych uczestników, z reprezentantami zagranicy włącznie.  

Wykłady prowadzone dla uczestników w Muzycznej Owczarni są przez najwybitniejszych polskich instrumentalistów w następujących klasach: Gitara  - Marek Raduli, Andrzej Nowak, Krzysztof Misiak, Jacek Królik, Witek Żuromski - I tura, Bartek Papierz - II tura, Rafał Panek; Bas - Wojtek Pilichowski, Bartek Królik - I tura, Mietek Jurecki - II tura, Michał Grott, Adrian Maruszczyk; Perkusja - Tomek Łosowski, Artur Malik; Klawisze - Wojtek Olszak, Kamil Barański, Michał Łyczek, Tomek Świerk; Wokal - Grażyna Łobaszewska, Justyna Motylska; Studio - Studio PSYCHOSOUND - Kraków, Wykładowcy wydziału akustyki na AGH w Krakowie; Foto - Wojciech Wytrążek, Redaktor wydawnictwa Gitarzysta oraz Basista;

Wykładowcy pomocniczy - zespół - Tomek Machański - perkusja, Agnieszka Kural - bas, Adam Herbata Herbowski - gitara, Kacper Winiarek - gitara, Kamil Barański - klawisze, Tomek Świerk - klawisze.
 
II tura warsztatów przyjedzie w niedzielę 7. lipca, zajęcia rozpoczną się w ten sam dzień wieczorem o godz. 21.00. Koncert finałowy II tury grany będzie 13. lipca w sobotę w Szczawnicy na Placu Dietla.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Wojtek M. z LUBLINA2013.07.11 14:07
Miałem okazję być na koncercie w Szczawnicy i jestem pod wielkim wrażeniem Muzycznej OWCZARNI szczególne wyróżnienie dla pary śpiewającej PRINCEA widoczni na zdjęciach powyżej.Za rok też tu będę.POZDRAWIAM.
Karolina2013.07.10 20:07
Wie ktoś jak nazywała się piosenka którą śpiewał Janek Malski w zielonych włosach podczas pierwszego dnia koncertu muzycznej owczarni w dniu 4 lipca ?... bardzo proszę o pomoc
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij