Wiecha, gratulacje i pas harnasia

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.10.27 07:16 / news / czytano 2460 / opinie 0

Starym polskim zwyczajem - zawieszeniem wiechy, zakończyła się przebudowa drogi powiatowej, kolejna wspólna inwestycja Starostwa Powiatowego i Miasta i Gminy Szczawnica.

- Cieszę się, że kolejny raz spotykamy się tutaj w Szczawnicy, aby oddawać nową wspólną inwestycję. Przez te parę lat udało się w Szczawnicy zrobić dużo, dlatego że była dobra wola. Drogi powiatowe w Szczawnicy są praktycznie zrobione - podkreślał Krzysztof Faber Starosta Nowotarski.

Nowo wybudowany odcinek drogi w znacznej mierze dofinansowany został ze środków rządowych, wojewody w ramach programu przebudowy gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Starosta zaznaczył, ze pozostała do zrobienia jeszcze droga powiatowa pomiędzy Krościenkiem i Szczawnicy z chodnikiem i ścieżka rowerowa, z kolei oszczędności z oddawanej dziś inwestycji starostwo przekazało na dokończenie 400 metrowego odcinka chodnika w Jaworkach.

Grzegorz Niezgoda Burmistrz Szczawnicy w swoim wystąpieniu podkreślał, że jedenastoletnia współpraca samorządu ze starostwem to w efekcie inwestycje na łączną kwotę blisko 34 mln złotych. - Mam nadzieję, że to nie koniec i przy tak układającej się współpracy kolejne wyzwania zostaną zrealizowane - mówił włodarz Szczawnicy

Do użytku oddano ponad 1,7 km nowej, całkowicie przebudowanej nawierzchni z poboczami i 2,4 kilometry nowego chodnika, trzy zatoki autobusowe, wykonano kanalizację deszczową i poprawiono oświetlenie uliczne. Wartość robót wyniosła ponad 3,3 mln złotych. Inwestycja obejmowała odcinek drogi powiatowej od Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy do Hotelu „Jan” w Szlachtowej, z wyłączeniem odcinków wykonanych w ostatnich latach w ramach przebudowy mostu na potoku Grajcarek (Malinów) oraz realizowanej w 2013 roku przebudowy mostu na potoku Sielskim.

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Robert Waniczek zaznaczył, że powiat prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju i korzysta jak najwięcej ze źródeł zewnętrznych. W ostatnich 10 latach udział środków zewnętrznych w inwestycjach to około 70%. W planach przebudowy pozostaje w Szczawnicy most na Grajcarku powyżej Urzędu Miasta.

Na zakończenie głos zabrał Edward Siarka Poseł na Sejm RP, który pogratulował inwestycji, która jest wizytówką dobrej współpracy Starosty i Burmistrza.

Starosta Krzysztof Faber otrzymał od władz Szczawnicy pas góralski w ramach podziękowania za współpracę. Na otwarciu obecni byli także: Bogusław Waksmundzki Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Radni Powiatowi w tym Maria Łojas-Jurkowska, Jan Komorek, Tomasz Hurkała, Kazimierz Zachwieja Przewodniczący Rady Miejskiej wraz z radnymi, wykonawca inwestycji, dyrektorzy szkół, sołtysi i mieszkańcy.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij