Nowoczesny schodołaz i łazienka dla niepełnosprawnych

Fot. 2013.02.06 09:54 / news / czytano 7842 / opinie 0

Gmina Czorsztyn pozyskała dofinansowanie ze środków PFRON, na zakup nowoczesnego schodołazu oraz dostosowanie pomieszczenia WC dla potrzeb osób niepełnosprawnych dla Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach.

Zmodernizowana łazienka szkolna, została wyposażona w drzwi spełniające wymogi względem osób niepełnosprawnych, specjalne elementy sanitariatu i uchwyty. Dokonano także niezbędnych przeróbek hydraulicznych oraz wygospodarowano odpowiednią przestrzeń manewrową.

W ramach pozyskanych środków szkoła wyposażona została w nowoczesny schodołaz. Umożliwi on osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim wyjeżdżać nawet po najbardziej stromych schodach.

Celem przedsięwzięcia była likwidacja barier architektonicznych w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się w szkole.  Koszt realizacji całego projektu to 21 282 zł, z czego wkład własny Gminy Czorsztyn wyniósł 12 769 zł.

Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij