Obchody Święta Niepodległości w Szczawnicy

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.11.11 10:43 / news / czytano 3363 / opinie 0

Dzisiaj obchodzimy 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W Szczawnicy uroczystości rozpoczęły się pod Pomnikiem Pamięci Narodowej, na starym placu kościelnym, wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.

Przed godziną 9.00, po odśpiewaniu hymnu, przedstawiciele władz samorządowych Miasta i Gminy Szczawnica na czele z Burmistrzem Grzegorzem Niezgodą oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Kazimierzem Zachwieją, delegacje szkół, przedstawiciele organizacji pozarządowych, lokalnych instytucji złożyli wiązanki pod Pomnikiem Pamięci Narodowej. 

Członkowie Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan odczytali Apel Poległych za Wolność i Niepodległość Polski. Następnie złożyli wiązanki kwiatów na płycie pamiątkowej z lat 1914-1920.

Po zakończeniu tej części obchodów uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do kościoła pw. św. Wojciecha w Szczawnicy, gdzie ks. proboszcz Franciszek Bondek odprawił Mszę św. w intencji Ojczyzny. 

Na dzisiaj w Szczawnicy zaplanowano jeszcze IV Masowy Szczawnicki Bieg Niepodległości oraz XVI Konkurs Piosenki Patriotycznej i Religijnej, który odbędzie się w sali widowiskowej Kinoteatru Pieniny.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij