Dzień Kobiet w WOK-u w Ochotnicy Dolnej

Fot. Lucyna Kozub 2016.03.30 20:44 / news / czytano 1802 / opinie 0

W sobotę 12.03. WOK w Ochotnicy Dolnej  zorganizował cykl warsztatów dla Pań. Na początek odbyły się warsztaty carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w warzywach i owocach. 

Pani Krystyna Lasak pokazała uczestniczkom jak w najprostszy  sposób z podstawowych warzyw i owoców można przyozdobić świąteczny stół.  Panie pod okiem instruktorki mogły osobiście wykonać swoje dzieła, które potem ze smakiem można było zjeść.

Po warsztatach carvingu i poczęstunku odbyły się warsztaty ekologiczno – przyrodnicze „Cudeńka z siana” prowadzone przez Panią Hannę Hebdzyńską. Uczestniczki warsztatów własnoręcznie wykonały wielkanocne  dekoracje z siana i nitek, a prace zabrały ze sobą, aby przystroić nimi dom w Święta Wielkanocne.

Na zakończenie Pani Magdalena Leszko z pracowni Artika nauczyła Panie podstaw filcowania na mokro.  Podczas zajęć uczestniczki nauczyły się wykonywać z wełny czesankowej kulki, sznureczki, bransoletki, które mogą być elementami ozdób, biżuterii czy filcowych obrazów. Oprócz tego Panie nauczyły się wykonywać piękne kwiaty, które mogą być broszką, przypinką do włosów, kapelusza, torebki czy też elementem wystroju wnętrza.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Zdjęcia: Lucyna Kozub
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij