Popołudnie z naukowcami z AGH - zapowiedź

Fot. 2015.02.05 14:10 / news / czytano 2681 / opinie 0

Otwarte zajęcia warsztatowe pt. „Popołudnie z Naukowcami z AGH” w ramach Akademii Młodego Energetyka odbędą się 14 lutego 2015r., godz. 15.00 w sali kinowej Pawilonu Wystawowego na koronie zapory (Pod Cafe Turbinka).

Celem zajęć jest wprowadzenie uczniów gimnazjów w zagadnienia związane z czystą energią, możliwościami jej wytwarzania oraz użytkowania w życiu codziennym. W zajęciach weźmie udział 70 uczniów ze szkół gimnazjalnych z powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego, które wcześniej otrzymały zaproszenie. Zajęcia rozpoczną się krótkim wykładem wprowadzającym pt. „Świat i energia w XXI wieku”, po czym uczniowie wezmą udział w warsztatach: 

1.      Ogniwa zasilane owocami  - A co to takiego ?
2.      Energia wiatrowa.  Jak zrobić elektrownię wiatrową ?
3.      Fotowoltaika 
4.      Maszyna parowa – sapie dyszy uff !!
5.      Ogniwa paliwowe jako źródła czystej energii.
6.      Wytwarzanie energii w układach skojarzonych .
7.      Ekologiczne pojazdy w Niedzicy czemu nie ?
8.      Drukarka 3D
 
Akademia Młodego Energetyka jest programem pozalekcyjnym prowadzonym przez wykładowców akademickich z Krakowskich Uczelni Wyższych. Została stworzona przez ZEW Niedzica S. A. by motywować uczniów do nauki, odkrywać ich zainteresowania i integrować z rówieśnikami z sąsiednich miejscowości.
Autor: Oprac. red.
Źródło: mat. prasowe
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij