Ochotnica: MTB 4 Towers - wjechali pod cztery wieże

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.08.19 16:25 / news / czytano 1610 / opinie 0

Trzy dni trwały zmagania rowerowe na terenie Gminy Ochotnica Dolna. Druga edycja maratonu rowerowego MTB 4 Towers, na nie lada łatwych trasach Enklawy Aktywnego Wypoczynku w sercu Gorców, przyciągnęła zawodników z całej Polski.

Ochotnica MTB 4Towers, to wyjątkowe wydarzenie na rowerowej mapie polskiego MTB. Zawodnicy ścigali się w trzech etapach. W piątek podczas pierwszego etapu wjechali pod wieżę widokową na Koziarzu w Beskidzie Sądeckim na dystansie dla PRO i FUN 48 i 36,5 km. Etap II FUN i PRO to wjazd na Gorc i Magurki w Gorcach - 42 km i 64 km. W niedzielę zawodnicy wystartowali na Lubań FUN i PRO 56 i 76 km.

WYNIKI

Ponadto organizator zadbał o dobrą zabawę dla dzieci, w niedzielę mogły one spróbować swoich sił w zawodach, a nagrody wręczała Ania Szafraniec - Rutkiewicz prekursorka kobiecego kolarstwa MTB w Polsce. Srebrna medalistka mistrzostw świata w kolarstwie górskim w 2002, złota medalistka mistrzostw świata w sztafecie MTB, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski.

Organizatorem wyścigu był Maxmil Cezary Szafraniec, współorganizatorem Gmina Ochotnica Dolna i Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej, w którym mieściło się biuro zawodów wyścigu. W sobotę na scenie obok WOK wystąpił Lupi Piotr Lubertowicz i Folk Power.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij