Festiwal rowerowy w Kluszkowcach startuje w piątek!

Fot. Arch. Organizatora 2016.05.11 22:27 / news / czytano 2064 / opinie 0

3 dni, 9 konkurencji rowerowych, 57 wystawców, 151 rowerów testowych, prawie 2000 zawodników i masa konkursów – Joy Ride BIKE Festival w Kluszkowcach startuje w piątek i wygląda na to, że na nudę nie będzie narzekać!

TARGI ROWEROWE Z KONKURSAMI 
Już od piątku parking przed stacją narciarską Czorsztyn Ski zapełnią namioty najlepszych firm rowerowych. Wśród 57 wystawców znajdą się, takie marki jak Kärcher, Fox, Kellys, Romet, Shimano czy Kross. Każdy zwiedzający będzie mógł podglądnąć przyszło i tegoroczne kolekcje sprzętu, kupić produkty w obniżonych cenach czy wziąć udział w konkursach. Dla zapisanych przez system online będzie do przetestowania aż 151 rowerów (szosowe, downhillowe, enduro, freeride), a wśród testujących pojawią się również osoby niepełnosprawne, które za darmo skorzystają z trzy i czterokołowych maszyn firm Sport-on i Quadrix. 

WIDOWISKOWE DYSCYPLINY
Spośród dziewięciu dyscyplin przez ostatnie lata cztery cieszyły się największym uznaniem publiczności z uwagi na ich widowiskowość. Są to: 
- Downhill – szybkie zjazdy leśną trasą wypełnioną ostrymi zakrętami i skoczniami. Organizatorzy polecają podejść wzdłuż trasy, aby zobaczyć jak zawodnicy pokonują niebezpieczne przeszkody ukryte w lesie.
- Flybag – powietrzne ewolucje przy miękkim lądowaniu na gigantyczną poduszkę pneumatyczną. Wśród prezentowanych sztuczek z pewnością pojawią się podwójne, a nawet potrójne salta prawie 8 metrów nad ziemią! 
- Kärcher Dual Slalom – pojedynki na czas dwóch zawodników na równoległym torze. Konkurencja przypomina downhill, ale start łeb w łeb dostarcza dodatkowych emocji! 
- Sony Action Cam Best Whip Contest - konkurencja, w której zawodnik wyskakuje ze skoczni i lecąc kilkanaście metrów przekrzywia rower o 90 stopni do kierunku lotu, po czym ponownie wraca do pozycji wyjściowej żeby wylądować.
Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych, dla których w niedziele odbędzie się łatwy wyścig. Chłopcy i dziewczynki w wieku do 13 lat podzieleni na grupy ruszą po bardzo łatwej, wyznaczonej trasie. Najlepsi otrzymają nagrody od firmy Kellys, a każdy startujący dostanie medal i dyplom. Podczas ubiegłorocznej edycji najmłodszy zawodnik miał zaledwie 3 lata i jak twierdził „było fajnie”. 

HARMONOGRAM
Teren festiwalu obejmuje całą górę Wdżar, a ilość organizowanych atrakcji zdezorientuje nawet najlepszych harcerzy, dlatego przed wejściem na imprezę będą rozdawane mapy z harmonogramem, które również dostępne są na stronie joyride.pl/kluszkowce. 
Przypominamy, że wejście na teren festiwalu, targów, projekcji filmowych czy korzystanie z tras rowerowych jest darmowe! 

WSPIERAJĄ NAS
Sponsorzy: Kellys, Maxxis, NS Bikes, Shimano, Fox, Kärcher, Sony Action Cam, Mitko 
Partnerzy: Czorsztyn Ski, ZEW Niedzica, Niedzica.pl, Nadleśnictwo Krościenko, Gmina Ochotnica Dolna
Patroni medialni: magazyn BIKE, Extreme Sports Channel, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, TVP Kraków, Informator Turystyczny INFOGRAM. 
Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, MTB Academy, Polish 4x open, Enduro Trails
Źródło: mat. prasowe
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij