Ochotnica: Zgoda dla budżetu

Fot. 2016.01.27 18:20 / news / czytano 1755 / opinie 0

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna radni jednogłośnie opowiedzieli się za przyjęciem projektu budżetu na 2016 rok.

Plan dochodów budżetu w Ochotnicy to kwota ponad 28 mln złotych. Wielkość wydatków przewidzianych w projekcie to ponad 27,8 mln złotych, z czego na inwestycje samorząd wyda około 1,7 mln złotych. Zadłużenie Gminy Ochotnica Dolna kształtuje się w bieżącym roku na poziomie 2,8 mln złotych.

Najważniejsze inwestycje zaplanowane na rok 2016 to w Tylmanowej budowa nowego ośrodka zdrowia za kwotę ponad 600 tys. złotych, 406 tys. złotych w Ochotnicy Dolnej zabezpieczone w budżecie zostało na projekt i budowę obiektu wielofunkcyjnego łączącego bibliotekę z basenem. Przewidziana została także modernizacja szkoły podstawowej w Tylmanowej-Zawodzie za kwotę 100 tys. złotych i 170 tys. złotych na regulacje gruntów.

W sołectwie Ochotnica Górna radni postawili na realizację drobniejszych przedsięwzięć głównie w zakresie upowszechniania turystyki, wśród zadań znalazło się m.in. utwardzanie i remonty dróg wraz z ich regulacjami prawnymi, parkingi, opracowania koncepcji kontynuacji szlaków, ścieżek przyrodniczo-edukacyjnych.

Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij