Otwarte trasy narciarskie w Szczawnicy

Fot. 2014.12.31 15:55 / news / czytano 2361 / opinie 0

Dzięki niskim temperaturom Sylwestra i pierwsze dni Nowego Roku będzie można spędzić na nartach w Szczawnicy i Jaworkach.

Niskie temperatury pozwoliły na przygotowanie tras zjazdowych dla amatorów narciarstwa i snowboardu. Lokalne ośrodki przygotowały na tegoroczny sezon wiele atrakcji, promocji oraz udostępniły do dyspozycji trasy o zróżnicowanym stopniu trudności.

Dziś od godz. 9.00 uruchomione zostały trasy zjazdowe w Jaworkach w ośrodku Arena Narciarska.

W nadchodzącym sezonie zimowym największą atrakcją ośrodka będzie LIGOCKI SNOW ACADEMY - szkoła prowadzona przez trzykrotnych polskich olimpijczyków, zdobywców wielu medali i tytułów - braci Mateusza i Michała Ligockich. Udział w projekcie słynnych snowboardzistów pozwoli na organizację kilku ogólnopolskich eventów z udziałem wielu gwiazd sportu, a także stworzy możliwość uruchomienia programu szkolenia dzieci od lat 3 pod nazwą BORN TO SNOWBOARD - DZIECIAKI NA DECHY.

Ponadto na terenie ośrodka powstał nowy SNOW PARK z 6 przeszkodami, a także trasa Rodzinnego Snow Crossu. Snowpark składa się z 6 elementów: 3 elementy o niskim poziomie trudności: flatbox 2,5 x 6 metrów; downbox 0,3 x 7 metrów; trapez 3 x 3 x 3 metrów oraz 3 elementy dla zaawansowanych: downrail 9 m; flatrail 10 m; kinkrail 9 m.

Ośrodek narciarski nawiązał również współpracę z producentem nart Völkl i w przyszłym roku planuje uruchomić w Jaworkach Centrum Testowe tej marki nart i desek. Podjęta współpraca sprawiła, że w rozpoczynającym się sezonie narciarskim do dyspozycji klientów udostępnionych zostało dodatkowo 50 nowych kompletów nart Völkl i butów Dalbello.

Do obsługi Snow Parku i Trasy Rodzinnego Snow Crossu, a także dla uczniów Szkół Narciarskich zmieniono lokalizację wyciągu orczykowego, który obecnie znajdować się będzie w okolicach górnej stacji kolei linowej "Homole".

Kolejną nowością tegorocznego sezonu narciarskiego jest uruchomiona dodatkowa bramka wejściowa dla uczniów Szkół Narciarskich, dzięki której uczniowie nie będą musieli oczekiwać w kolejkach do wyciągów podczas zajęć lekcyjnych.

Polskie Koleje Linowe dzisiaj o 11 otwarły trasy na Szafranówce  i Palenicy II (trasa rodzinna). W tegorocznym sezonie narciarskim ośrodek poleca m.in. atrakcyjną dla narciarzy i przede wszystkim mieszkańców Szczawnicy promocję wieczorową w cenie 25 zł za karnet (od godz.17-tej do zamknięcia) dla rodziny przewidziano ofertę specjalną Skipass Rodzinny. Wzorem poprzedniego roku, udostępniony zostanie darmowy parking dla klientów kolei.

Trasy na Palenica przygotowane są do organizacji szeregu zawodów narciarskich (ośrodek posiada własny pomiar czasu, możliwość przygotowania tras o różnym stopniu trudności i fachową obsługę). Pośród planowanych zawodów na rozpoczynający się sezon zimowy nowością będą Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie oraz tradycyjnie Puchar Palenicy.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij