Parafia w Krościenku podpisała umowę z konserwatorem zbytków

Fot. 2018.07.13 10:22 / news / czytano 708 / opinie 0

Powodzeniem zakończyły się starania parafii w Krościenku o pozyskanie środków finansowych na dokończenie remontu zabytkowego kościoła w Krościenku n.D. 

W lipcu 2018 roku została podpisana umowa z Małopolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytów w Krakowie na udzielenie dotacji dla parafii w Krościenku. Tym razem wysokość dotacji wynosi 75 000, 00 zł, która przeznaczona zostanie na zadanie pn: „Remont kościoła pw. Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem - etap II kontynuacja prac (z wyłączeniem wieży kościoła)". Jak informuje ks. Proboszcz Henryk Homocnik już niebawem bezcenny krościeński zabytek zalśni nowym blaskiem.

Termin wykonania zadnia to 30 września 2018 rok.

Autor: Krystyna Kubik
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij