Parafialne święto w Krościenku

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.06.26 21:53 / news / czytano 2519 / opinie 0

Niedzielne popołudnie w Krościenku po raz kolejny stało się świętem całej parafii, w którym uczestniczyli mieszkańcy, ale i goście przebywający w Pieninach.

Festyn rozpoczął się od występu zespołu romskiego z Krośnicy. Następnie na scenie prezentował się zespół Małe Pieniny wraz z kapelą Jaśka Kubika z Krościenka. W dniu, kiedy kwestowano na wykonanie placu zabaw i ogrodzenia wokół parafialnej ochronki, nie mogło zabraknąć występu dzieci uczęszczających do ochronki, którą prowadzą siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej. Nuta regionalna zabrzmiała także w wykonaniu zespołu Krościenczanki. 

Ponadto dzieci mogły obejrzeć przedstawienie Arka Noego, pomalować twarz, każdy mógł też bawić się w tańcu lednickim. Kulminacyjnym momentem było losowanie nagród, spośród losów, które nabyć można było w loterii fantowej. Nagrody specjalne, torebki, czajniki, ekspresy do kawy, weekendowe pobyty w Spa, nagroda pieniężna w wysokości 1 tys. złotych do wykorzystania w biurze podróży, rowery i inne trafiły w ręce krościenczan.

Podczas zabawy nie zabrakło GOPR-owców z Krościenka ze ścianką wspinaczkową, proponujących przejażdżki quadem, a także strażaków z OSP Krościenko, którzy umożliwili najmłodszym obejrzenie wozu strażackiego i zorganizowali chłodzącą fontannę.

Na głodnych czekał poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie Kobiet Pienińskich.

Festyn prowadził kierownik Gminnego Centrum Kultury w Krościenku Józef Szałwia oraz Ryszard Wojtarowicz z Fundacji Dzieci Pienin. Losowanie nagród odbywało się w obecności posłanki Anny Paluch, wójta gminy Jana Dydy, a także księdza proboszcza Henryka Homoncika i prezesa Fundacji Dzieci Pienin Kazimierza Mierzyńskiego.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij