Piotr Ćwik, II Wicewojewoda Małopolski z wizytą w starej Szkole Podstawowej w Kluszkowcach

Fot. Anna Borkowska 2016.03.23 12:21 / news / czytano 3212 / opinie 0

Władze Gminy Czorsztyn szukają dodatkowych źródeł pieniędzy na budowę szkoły podstawowej z dwuoddziałowym przedszkolem w Kluszkowcach.

Inwestycja, ruszyła wiosną 2015 r. i w chwil obecnej wszystko wskazuje na to, że stan surowy zamknięty zostanie oddany już wiosną bieżącego roku. Niestety, w związku z brakiem naborów programów unijnych na budowę szkół, na chwilę obecną inwestycja realizowana jest w całości ze środków własnych Gminy Czorsztyn. 

Budowa nowej szkoły jest konieczna ze względu na zły stan techniczny budynku, do którego aktualnie uczęszcza łącznie prawie 190 uczniów. Sale, w których uczą się dzieci są w opłakanym stanie, a drewniane stropy wzmocnione stalowymi słupami. Ponadto sale lekcyjne są ciasne i nie odpowiadają aktualnym standardom technicznym, jak również dalekie są od zaspokajania potrzeb dzieci uczęszczających do szkoły. 

Piotr Ćwik II Wicewojewoda Małopolski wraz z Poseł na Sejm Anną Paluch odpowiedzieli na zaproszenie Tadeusza Wacha Wójta Gminy Czorsztyn i w dniu 21 marca 2016 r. odwiedzili szkołę podstawową w Kluszkowcach. Delegacja Gminy Czorsztyn w składzie: Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn, Rafał Jandura Wicewójt Gminy Czorsztyn, Wojciech Bednarczyk, Stanisław Złydaszyk oraz Magdalena Bochniak radni Gminy Czorsztyn, Agnieszka Klag Przedstawiciel Stowarzyszenia Na Rzecz Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach „Szansa oraz Maria Mikołajczyk Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach przywitała przybyłych gości, po czym oprowadziła ich po budynku szkoły pokazując wszelkie niedogodności a zarazem niebezpieczeństwa, które stwarzać może zły stan techniczny budynku. 

Po oględzinach sal lekcyjnych Poseł na Sejm Anna Paluch oraz Wicewojewoda Piotr Ćwik przyznali, ze stan techniczny budynku jest zły i wyrazili wolę wsparcia Wójta w dalszych staraniach na rzecz budowy nowej szkoły. 

- W ślad za spotkaniem będziemy szukać wsparcia u Wojewody Małopolskiego, Minister Edukacji Narodowej a także Premier Beaty Szydło - zapowiada Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn. 

Władze Gminy Czorsztyn wciąż mają nadzieję, że na horyzoncie pojawią się nowe programy unijne w ramach, których Gmina będzie mogła aplikować o środki na budowę nowej szkoły.
Autor: Aneta Markus
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij