Szczawnica: Rodzice zdecydowali

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.04.14 07:29 / news / czytano 1980 / opinie 0

Rodzice ze Szczawnicy decyzję podjąć musieli do środy 5 kwietnia. Wygląda na to, że od września, w obcym budynku gimnazjum, rozpoczną edukację dzieci klas 1, 4 i 7.

Jak wynika ze złożonych wniosków przez rodziców, w Szkole Podstawowej nr 2 w Szczawnicy (obecnie gimnazjum), uczyć się będą trzy klasy podstawówki. Będą to klasy 1, 4 oraz 7.

O trudnościach dotyczących wprowadzanej od września reformy edukacji pisaliśmy TUTAJ

Publiczne Gimnazjum, od września Szkoła Podstawowa nr 2, dysponuje 13 klaso-pracowniami, salą gimnastyczną, gabinetem pedagoga, działa tam też szkoła muzyczna. Uczęszczać będą do niej dzieci z ulic: Al. Parkowa, Flisacka, Główna od nr 31, Groń, Kwiatowa, Nad Grajcarkiem, Ogrodowa, Pienińska, Pod Sadami, Skotnicka, Słoneczna, Średniak, Widok, Wygon, Zielona i Zyblikiewicza. W sumie 8 oddziałów klasowych wraz z wygaszanymi klasami gimnazjum.

Do Szkoły Podstawowej nr 1 uczęszczać będą dzieci i młodzież z pozostałych ulic. W sumie "Jedynka" będzie miała 17 lub 18 oddziałów klasowych wraz z zerówką (rocznik, który rozpoczynał klasę pierwszą jako 7-latki i 6-latki, są to obecne klasy 3 - łącznie 73 dzieci).

- Dzieci mogą uczyć się w szkole w 19 miejscach (15 klas + 2 klasopracownie + 2 sale gimnastyczne, duża i korekcyjna). Ponadto dysponujemy pomieszczeniem świetlicy i bibliotecznego centrum multimedialnego, a także gabinetami: pedagoga i logopedy - mówi dyrektor szkoły Paweł Sypek.

Dzieci ze Szlachtowej i Jaworek uczęszczać będą do Szkoły Podstawowej w Szlachtowej. Ostatecznie o ilości oddziałów w szkołach zdecyduje organ prowadzący, czyli Urząd Miasta i Gminy Szczawnica.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij