Podsumowanie 22. finału WOŚP w regionie

Fot. Arch. sztabów 2014.01.13 12:42 / news / czytano 4124 / opinie 1

Ponad 70 wolontariuszy kwestowało wczoraj na terenie Gminy Czorsztyn, Krościenko nad Dunajcem oraz w Szczawnicy, Jaworkach i Szlachtowej. Sztaby podliczyły zebrane pieniądze.

Wczoraj od wczesnych godzin porannych, na ulicach miejscowości, można było spotkać młodzież kwestującą na rzecz 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

W krościeńskim sztabie mieszczącym się przy Gminnym Centrum Kultury 20 młodych osób zebrało kwotę 8132,41 zł.

- Zamiast siedzieć w domu np. przed komputerem, to warto zrobić coś dla innych. W przyszłym roku na pewno będziemy znowu pomagać orkiestrze - zapewnia Rafał, na co dzień uczeń krościeńskiego liceum. 

W Szczawnicy uzbierano łącznie 5178.58 zł., z aukcji - 221,42. Najwyżej wylicytowanym przedmiotem był kalendarz za kwotę 100 zł. Sztab w Szczawnicy znajdował się w Miejskim Ośrodku Kultury. Na ulicach kwestowało 18 wolontariuszy, a największą sumę udało się zebrać Magdalenie Wiercioch - 735,27, Michałowi Węglarzowi - 645,71 oraz Wiktorii Znyk - 608,04 złotych.

Podczas 22. finału WOŚP w Pieninach w Krościenku n/D oraz Szczawnicy towarzyszyła jedynie zbiórka pieniędzy, natomiast w Gminie Czorsztyn dodatkowo od godziny 16.00 w Remizie OSP Mizerna zorganizowano spotkanie dla mieszkańców, którzy bawili się podczas koncertu zespołów "Blackout" i "Outlander" i scholi z Mizernej. Na zakończenie zabawy po godzinie 20.00 nad Jeziorem Czorsztyńskim podziwiać można było "Światełko do nieba", czyli pokaz fajerwerków. W Gminie Czorsztyn zebrano około 13 500 zł. Wolontariuszami 22. finału byli, jak co roku, uczniowie szkól znajdujących się na terenie gmin.
Autor: mw
Zdjęcia: Arch. sztabów
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Mickiewicz2014.01.13 15:01
Brawo!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij