Weź dodatek na prąd - nowe świadczenie od 1. stycznia

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.12.17 13:38 / news / czytano 6353 / opinie 1

Od 1. stycznia 2014 roku osoby, którym przyznano dodatek mieszkaniowy mogą ubiegać się o przyznanie zryczałtowanego dodatku energetycznego w wysokości od 11,36 zł do 18,93 zł. Wnioski przyjmowane są już teraz. 

Zryczałtowany dodatek energetyczny będą mogły od 1. stycznia 2014 roku otrzymać osoby, którym przyznano dodatek mieszkaniowy. To częściowa rekompensata kosztów ponoszonych z tytułu opłat za prąd i forma pomocy dla uboższych rodzin.
 
Są jednak cztery warunki, które trzeba spełnić, by dostać dodatek. Oprócz ustalonego prawa do dodatku mieszkaniowego, trzeba mieszkać w miejscu dostarczania energii elektrycznej oraz należy złożyć wniosek o dodatek energetyczny z załączoną umową kompleksową lub umową sprzedaży energii elektrycznej, której stroną jest osoba pobierająca dodatek mieszkaniowy. Gospodarstwom jednoosobowym miesięcznie wypłacane będzie 11,36 zł, gospodarstwom zamieszkiwanych przez 2 do 4 osób 15,77 zł, a co najmniej pięcioosobowym 18,93 zł na miesiąc. Wnioski w urzędach gmin z reguły przyjmowane są w Ośrodkach Pomocy Społecznej i wypłacana w okresie od stycznia do 30. kwietnia 2014 roku.
Autor: Oprac. red
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

do tzw. Edy2014.07.15 08:07
temat mógłby zainteresować tych, którzy nic nie czytają, tu, ani gdzie indziej, bo ich nie stać na internet- taka socjologiczna ciekawostka. Wiemy o tym i ja i ty, ale oczywiście będziesz się teraz wycofywać rakiem, że szukasz takich informacji korzystając z internetu u znajomych, na rynku w ogólnodostępnym itp. -taka psychologiczna ciekawostka.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij