Policja ostrzega przed kieszonkowcami

Fot. 2018.10.15 21:50 / news / czytano 544 / opinie 0

Nowotarska policja w weekend odnotowała siedem zgłoszeń o kradzieży portfeli i pieniędzy min. na targowisku. Przestrzegamy przed kieszonkowcami.

Metod działania złodziei „kieszonkowców” jest bardzo wiele, a najpopularniejsze to „na sztuczny tłok”, „na kosę”, „na parawan”. Złodziej często obserwuje swoją ofiarę i zwraca uwagę, gdzie chowa cenne przedmioty,jak portfel, telefon i gotówkę. Kieszonkowcy najczęściej kradną w tłumie i dużych skupiskach ludzi w miejscach takich, jak place targowe, autobusy, kina,  galerie handlowe, czy dworce autobusowe. Złodziej wykorzysta każdą nadarzającą się okazję.

Tylko w weekend nowotarska komenda odnotowała siedem zgłoszeń dotyczących kradzieży portfeli, gotówki i telefonów.Być może kradzieży udałoby się uniknąć, gdyby właściciele prawidłowo zabezpieczyli swoje mienie.

W piątek mężczyzna został okradziony na dworcu podczas wysiadania z autobusu i stracił telefon o wartości 2000 zł. Właściciel swój telefon trzymał w tylnej kieszeni spodni.

W sobotę na placu targowym w Nowym Targu zostały okradzione cztery osoby. Złodzieje wykorzystując ich nieuwagę ukradli z zewnętrznej kieszeni  ubrań, torebek  i  saszetki portfele wraz  z dokumentami, kartami płatniczymi i pieniędzmi o łącznej sumie strat 4500 złotych.

Natomiast w niedzielę kobieta wychodząc  z kina straciła torebkę z dwoma portfelami, w których znajdowały się pieniądze, dokumenty, karty płatnicze o łącznej wartości  4500 złotych.

Kilka porad,  jak nie dać się okraść i zabezpieczyć swoje mienie!

Nie noś portfela, telefonu, dokumentów  w zewnętrznej i tylnej kieszeni spodni. To doskonała okazja dla złodzieja. Bezpieczniej jest trzymać portfel oraz inne cenne przedmioty w wewnętrznej kieszeni kurtki lub w przedniej kieszeni spodni.

Nie chwal się gotówką i nie pokazuj dużej ilości pieniędzy publicznie. Pamiętaj, że złodziej wcześniej obserwuje swoją ofiarę, a takie zachowanie na pewno zachęci go do kradzieży. Jeśli nie musisz, to nie zabieraj ze sobą większej gotówki.

Nie wsadzaj torebki, portfela do wózka podczas robienia zakupów i nie kładź torebki na podłodze, kiedy stoisz przy kasie i płacisz za zakupiony towar.

Jeżeli jesteś w dużym skupisku ludzi, stoisz w kolejce to ściągnij plecak, czy torebkę i trzymaj przed sobą. Jeżeli podróżujesz autobusem bagaż podręczny miej zawsze w zasięgu wzroku, a torebkę i plecak trzymaj na kolanach.

Nigdy nie zostawiaj wartościowych przedmiotów w samochodzie takich jak laptop, tablet, czy telefon, bo rozbicie szyby dla złodzieja to żaden problem. Jeżeli musisz to zostawiaj cenne przedmioty  w niewidocznym miejscu.

Kiedy przebywasz w klubie, czy bawisz się w dyskotece nie zostawiaj na stoliku i w loży portfela, torebki, czy telefonu. Złodziej taką okazję na pewno wykorzysta.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij