Policja otrzymała działkę pod budowę komisariatu

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2014.04.10 20:35 / news / czytano 3928 / opinie 0

Wczoraj podpisano akt notarialny darowizny działki przy ulicy Skotnickiej w Szczawnicy pod budowę nowego komisariatu policji.

Podpisy na dokumencie złożyli Grzegorz Niezgoda – Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnicy oraz nadinspektor Mariusz Dąbek – Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie. Zgodnie z podpisanym uprzednio porozumieniem intencyjnym zawartym pomiędzy MiG Szczawnica a Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie, miasto zobowiązało się do pokrycia kosztów punktowej zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, tak aby możliwa była realizacja planowanej inwestycji. Ponadto zobowiązało się do udzielenia pomocy finansowej z przeznaczeniem na opracowanie projektu budowlanego obiektu. Z kolei Komenda Wojewódzka zobowiązała się podjąć w 2014 roku działania w kierunku rozpoczęcia budowy docelowej siedziby Komisariatu Policji z budynkiem garażu i parkingiem na przekazanych działkach, a całą inwestycję zakończyć do 31 grudnia 2015 r., tak aby komisariat mógł rozpocząć funkcjonowanie w nowym budynku od 1 stycznia 2016 r. 

- Obecna sytuacja lokalowa komisariatu, który dzierżawi pomieszczenia od Banku Spółdzielczego w Krościenku n/D, jest niezadowalająca. Powstanie Komisariatu Policji w Szczawnicy przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców pienińskiego kurortu, a przede wszystkim wpłynie na polepszenie warunków obsługi obywateli oraz na podniesienie standardu pracy policjantów i pracowników cywilnych - powiedział Niezgoda.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij