Policjanci rozpoczęli służbę na Posterunku Sezonowym Policji Wodnej Czorsztyn-Niedzica

Fot. 2020.06.19 18:07 / news / czytano 348 / opinie 0

Na początku czerwca policjanci rozpoczęli służbę na Posterunku Sezonowym Policji Wodnej Czorsztyn-Niedzica. Funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad jeziorem czorsztyńskim.

Policjanci z Komisariatu Wodnego w Krakowie wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, pełnią służbę nie tylko na policyjnych łodziach, ale również na quadach, w patrolach rowerowych i pieszych.  W zakresie zapewnienia bezpieczeństwa osobom wypoczywającym nad wodą, a także podczas udzielania pomocy poszkodowanym, policjanci współpracują również z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.
 
- Od początku czerwca odnotowano już kilka interwencji. Policjanci pomagali przy holowaniu rowerka wodnego, kiedy wypoczywających zastała burza i sami nie mogli dopłynąć do brzegu. Natomiast w sobotę policjanci udzielali pomocy 11-letniemu chłopcu, który przewrócił się podczas jazdy rowerem na ścieżce rowerowej. Z uwagi, że był to weekend i piękna pogoda ruch na ścieżce był bardzo duży. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce upadku chłopca, udrożnili ruch rowerowy, udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej i wsparcia psychologicznego. 11-latek z urazem ręki został przekazany załodze pogotowia ratunkowego i przewieziony do szpitala - mówi asp. Dorota Garbacz z nowotarskiej policji.

Wakacje niebawem się rozpoczną. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku nad wodą, w górach, czy w miejscu zamieszkania.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij