Policjanci z Krościenka zatrzymali sprawców rozboju - to obywatele Rumunii

Fot. 2016.02.15 12:21 / news / czytano 2074 / opinie 0

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem zatrzymali 5 osób obywateli Rumunii, którzy na terenie Nowego Targu dokonali rozboju na pracownicy lokalu z zakładami bukmacherskimi.

Do zdarzenia doszło w dniu 12 lutego 2016 roku po godzinie 15:00 w Nowym Targu w jednym z lokali bukmacherskich. Do lokalu weszło 5 osób – 2 kobiety w wieku 28 i 45 lat oraz 3 mężczyzn w wieku 22, 19 i 16 lat obywatele Rumunii, który chcieli rozmienić 1000 złotych w banknotach 200 złotowych. W chwili gdy na ladzie pracownica położyła 800 złotych w banknotach 100 złotowych, jeden z mężczyzn odepchnął ją, po czym zabrali całą gotówkę i wybiegli z lokalu oddalając się w nieznanym kierunku.
 
Następnie obywatele Rumunii przemieścili się do Szczawnicy. Jak się okazało i tam w dwóch sklepach próbowali kupić produkty za niewielką cenę płacąc banknotem 200 złotowym. Schemat transakcji był taki sam. W chwili gdy ekspedientka wydawała im resztę zażądali oni reszty w walucie euro.  Gdy pracownica sklepu powiedziała, że nie ma takiej waluty zażądali oni zwrot swoich pieniędzy, przy czy oddając wcześniej wydane im pieniądze o 100 złotych mniej i wybiegali ze sklepu. Ekspedientki natychmiast powiadomiły policję opisując sprawców oraz podając pojazd którym się poruszali.
 
Policjanci szybko namierzyli pojazd, który zatrzymali w Szczawnicy. W chwili wykonywania czynności z zatrzymanymi obywatelami Rumunii do komisariatu zgłosiła właścicielka sklepu również ze Szczawnicy, która poinformowała policjantów o kradzieży trzech chust regionalnych. W rzeczach, które mieli przy sobie zatrzymani zgłaszająca rozpoznała swoje chusty oraz kobietę która dokonała kradzieży.
 
Zatrzymanych przewieziono i osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym postawiono zarzuty rozboju, oszustwa i kradzieży.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij