Turniej szachowy dla dzieci i dorosłych w parafii Krościenko

Fot. Zdzisław Soliwoda 2014.03.09 08:29 / news / czytano 3327 / opinie 3

Wczoraj duzi i mali mogli uczestniczyć w turnieju szachowym, zorganizowanym przez parafię p.w. Wszystkich Świętych w Krościenku n/D.

W turnieju parafialnym konkurowało 23 szachistów. Turniej rozpoczął się i zakończył wspólną modlitwą. Wśród miłośników szachów biorących udział w sobotnim turnieju było także kilku nowych adeptów "gry królewskiej". To warte odnotowania, ponieważ młodzież do niedawna grająca nieprzerwanie w krościeńskich turniejach, teraz często uczy się lub studiuje poza Krościenkiem. Ich miejsca przy szachownicach zastępują stopniowo nowi koledzy. O poczęstunek dla szachistów zadbał ksiądz proboszcz Henryk Homoncik.

W grupie szkół podstawowych rozegrano aż 120 partii, każdy zawodnik rozegrał po 15. W trakcie krótkiej przerwie, można było pograć w piłkę w ten sposób organizatorzy zachęcali młodzież do nie tylko intelektualnego rozwoju, ale także dbanie o kondycję fizyczną. Koordynatorem rozgrywek był Zdzisław Soliwoda. 

Wyniki: 
W kategorii szkół podstawowych
1 miejsce - ex aequo Karol Wolski i Michał Soliwoda (obaj po 14 punktów)
2 miejsce - Piotr Wolski (13 punktów)
3 miejsce - Kacper Trzęsała (12,5 punktów)
 
(Kolejne miejsca z niewielkimi stratami punktowymi: Filip Czerwiec -11 pkt, Julia Musiał - 9 pkt, Agnieszka Potaśnik - 9 pkt, Remigiusz Topolski - 7,5 pkt, Michał Kozielec - 6 pkt, Bartosz Kozłecki - 6 pkt. i in.)

W kategorii gimnazjalistów uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jan Pawła II w Krościenku n/D: 
1 miejsce - Mateusz Potaśnik
2 miejsce - Marek Kwak
3 miejsce - Piotr Bąk

W klasyfikacji generalnej grupy starszej pierwsze miejsce zajął Zygmunt Soliwoda przed Mateuszem Trzęsałą - obaj z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu

Bez znaczenia na lokatę dla wszystkich zawodników z krościeńskich szkół, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, zostały przygotowane nagrody. Nagrody ufundowali organizator Zdzisław Soliwoda o łącznej wartości równej wysokości jednej diety za udział w posiedzeniu Rady Gminy, oraz gospodarz turnieju proboszcz Homoncik. Kolejny turniej przy krościeńskiej parafii planowany jest pod koniec kwietnia br.
Autor: Zdzisław Soliwoda / Oprac. red.
Zdjęcia: Zdzisław Soliwoda
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

A jak2014.03.13 16:03
Szachy nadzieją Krościenka! Jak już nic nie ma innego (no nie nic, bo jest siłownia do pakowani na świeżym powietrzu, place zabaw i Sokolica do kopania w piłę), to rzeczywiście może szachy rozwiną umysły naszych dzieci, a przecież one nadzieją lepszej przyszłości są.
do wyborca2014.03.13 16:03
A potem wszyscy będziemy grać w szachy!
Wyborca2014.03.13 16:03
Szczyt lokalnej władzy marzy się niektórym radnym.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij