Pomagamy Ani - zaproszenie na Festyn Charytatywny

Fot. 2019.09.03 15:58 / news / czytano 1393 / opinie 0

Zapraszamy 8 września na Festyn Charytatywny, podczas którego zbierane będą fundusze na pomoc dla Ani Ligas z Krościenka. 

Podczas Festynu nie zabraknie dobrej zabawy, loterii fantowej, gier, degustacji potraw i gwiazdy wieczoru - Ewy Kuklińskiej. Zbiórka publiczna zgłoszona jest przez fundację " Dzieci Pienin".

Ania urodziła się 05.02.2009 roku jako zdrowa dziewczynka. Przez pierwsze dwa lata rozwijała się prawidłowo. Mając 2,5 roku zaczęła dziwnie mrugać oczami. Poszliśmy do okulisty a ten zlecił konsultacje neurologiczną. Zrobiliśmy EEG i okazało się, że to zmiany padaczkowe. Rozpoczęliśmy leczenie farmakologiczne. Z dnia na dzień było coraz gorzej. Więcej napadów, mocniejsze i różne. Mruganie oczami przerodziło się w sztywnienia całego ciała ,sprężenia i niekiedy drgawki. Każdy atak grozi upadkiem.

W 2014 roku zrobiliśmy MR który wykazał dysplazję korową. Uznano to za przyczynę padaczki. Anię zakwalifikowano do implantacji stymulatora nerwu błędnego. Operację wszczepienia stymulatora miała w lutym 2015 r. Miał on powstrzymywać napady, ale w przypadku Ani to się nie sprawdza. Napady pojawiają się o każdej porze. Cały czas wymaga opieki ponieważ w każdej chwili może upaść. Po napadzie jest śpiąca, splątana. Jest w trzeciej klasie, ale ma problemy z pisaniem, czytaniem, zapamiętywaniem. Ma nauczanie indywidualne w domu. Brak kontaktu z rówieśnikami, brak ruchu, zabawy z dziećmi odbija się na jej ogólnym rozwoju.

Próbujemy różnych rehabilitacji, suplementacji żeby chociaż trochę pomóc naszemu dziecku. Kontaktujemy się właśnie z kliniką w Vogtereuth , tóra daje szansę na dokładną diagnostykę i może leczenie. Stąd nasza prośba o pomoc. 

Naszym marzeniem jest by Ania wyzdrowiała i mogła normalnie żyć. Bardzo jej tego brakuje. Jest smutna i samotna ze swoją chorobą…

Autor: Oprac. red
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij