Ponad 100 tysięcy złotych na pomoc żywnościową

Fot. Arch. UG Krościenko n/D 2015.12.22 11:31 / news / czytano 2306 / opinie 0

Ponad 100 tysięcy złotych to wartość paczek żywnościowych, które otrzymają 94 najbardziej potrzebujące rodziny z Gminy Krościenko n.D.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przystąpił do realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) finansowanego ze środków Unii Europejskiej (FEAD) i ze środków krajowych (budżet państwa). Żywność dla osób, które złożyły wnioski i spełniły kryteria, zostanie rozdzielona do kwietnia 2016 roku.
 
Ogółem pomoc obejmie 94 rodziny, 406 osób, 2436 paczki żywnościowe (po 26 kg żywności na jedną osobę). Gmina z tytułu przystąpienia do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa nie wnosiła wkładu własnego. Wartość pomocy to blisko 110 000 złotych, waga ponad 32,5 tony.

Udział w Programie ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa żywnościowego osób najbardziej potrzebujących i realizacji działań na rzecz włączenia społecznego.

Z tytułu przystąpienia do Programu Gmina nie musiała wnieść wkładu własnego. Żywność nieodpłatnie przewiozła Firma Batim ze Starego Sącza, a wyładunkiem zajęli się Panowie Grzegorz Biel (sołtys Krościenko-Zawodzie), Krzysztof Jandura oraz pracownicy ZGK w Krościenku n.D.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Krościenko n.D
Zdjęcia: Arch. UG Krościenko n/D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij