Pracowita majówka dla GOPR

Fot. 2018.05.05 17:03 / news / czytano 1147 / opinie 0

Ratownicy GOPR podczas długiego weekendu mieli dużo pracy. Udzielali pomocy podczas zasłabnięć i wypadków w górach.

1 majao godzina 12:00 zasłabnięcie 60 letniej turystki na zielonym szlaku na Maciejową z Jasionowa, ewakuacja za pomocą Land Rovera. W tym samym czasie (12:02) zgłoszenie z Przełomu Dunajca, na flisackiej tratwie dochodzi do ataku padaczki, poszkodowany ewakuowany Land Roverem do Szczawnicy. Wspólna akcja z ratownikami ze Słowacji (HZS).

2 maja o 11:20 zgłoszenie urazu kończyny dolnej, któremu uległ 64 letni turysta na szlaku żółtym w okolicach schroniska pod Bereśnikiem (Beskid Sądecki, nad Szczawnicą) - ewakuacja quadem w dolinę. W tym samym momencie (11:23) zgłoszenie z CPR o nieprzytomnym 55 letnim mężczyźnie w rejonie Bereśnika nad Krościenkiem. Wyjazd dwóch zespołów, po udzieleniu pierwszej pomocy ewakuacja w dolinę do oczekującego ZRM.

3 maja ratownicy ewakuują rodzinę z dzieckiem, którym podczas spływu Dunajcem uciekł kajak i zostali uwięzieni po Polskiej stronie rzeki. Na Kudłaczach udzielają pomocy 29 letniemu turyście z podejrzeniem udaru cieplnego, ogólnym osłabieniem.
Autor: Oprac. red.
Źródło: Facebook GOPR
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij