Przebudowa kanalizacji w ulicy Szlachtowskiej

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2015.02.24 14:23 / news / czytano 2655 / opinie 0

Przebudowa tej części kanalizacji sanitarnej to najtrudniejsze zadanie które będzie realizowane w bieżącym roku na terenie miasta i gminy Szczawnica.

Projektów realizowanych w tym roku nie można porównywać do tej inwestycji pod względem niezbędnych rozwiązań związanych z ruchem drogowym, zastosowanych objazdów i spodziewanych uciążliwości w trakcie jej realizacji. W związku z powyższym inwestor którym w tym przypadku jest Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne w uzgodnieniu z Powiatowym Zarządem Dróg oraz burmistrzem Miasta i Gminy Szczawnica planują krótki czas realizacji tej inwestycji. Prace powinny zostać ukończone do 30 czerwca, czyli jeszcze przed sezonem turystycznym.

Roboty zostały podzielone na etapy. Część prac będzie prowadzona przy dwukierunkowym ruchu i częściowym zajęciu jezdni. Natomiast w pewnych okresach czasu ruch jednokierunkowy zostanie skierowany na równoległą biegnącą drugim brzegiem Grajcarka ulicę Samorody. Jeżeli podczas robót będą tworzyły się zatory lub podczas prowadzenia robót nie będzie zapewniona wzajemna widoczność poruszających się pojazdów to wówczas ruch będzie kierowany ręcznie przez przeszkolonych pracowników wykonawcy.

Zadanie jest wykonywane w ramach rozbudowy kanalizacji sanitarnej w Szczawnicy i budowy nowej kanalizacji na Jaworkach i Szlachtowej, a jego wykonawcą została firma Astex. Roboty rozpoczną się już w najbliższych tygodniach w marcu, a ich wartość po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym to 4 mln 300 tys. zł.

Odcinek kanalizacji w ulicy Szlachtowskiej musi zostać przebudowany, aby była możliwość podłączenia nowej kanalizacji z Jaworek i Szlachtowej to oczyszczalni ścieków na Piaskach. Jest to końcówka starej sieci kanalizacyjnej o nie odpowiednich przekrojach, a brak jej przebudowy skutkowałby przelewami ścieków. Zadanie bardzo trudne ze względu na głębokie wykopy i bardzo wąskie w tym miejscu odcinki drogi powiatowej. Od mostu Św. Jana do budynku OHP zostanie po realizacji kanalizacji wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa na całej szerokości – mówi Grzegorz Niezgoda burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica.


Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij