Ochotnica: Powrócił temat schroniska na Lubaniu

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.06.23 10:10 / news / czytano 2838 / opinie 0

W środę w Urzędzie Gminy Ochotnica Dolna na zaproszenie Pana Stanisława Jurkowskiego Wójta Gminy przybyli przedstawiciele podmiotów zainteresowanych odbudową schroniska na Lubaniu w Gorcach.

Temat budowy nowego obiektu PTTK pod Lubaniem żyje od wielu lat, jednak dopiero podczas środowego spotkania, zainicjowanego przez włodarza Ochotnicy Dolnej, pojawiło się nowe rozwiązanie.

Do teraz powodem blokującym rozpoczęcie inwestycji były kwestie własnościowe gruntu zaplanowanego pod budowę obiektu. Działka ta bowiem nie jest własnością PTTK a Nadleśnictwa Krościenko, które nie może jej sprzedać, może jedynie wymienić za inną nieruchomość.

- Próbowaliśmy zakupić parcele w takim terenie, który odpowiadałby lasom państwowym, jednak mimo kilkunastu rozmów nie doszło do sfinalizowania gdyż właściciel tych działek nie mają przeprowadzonych postępowań lub są poza granicami Polski – tłumaczył Jerzy Kapłon Dyrektor Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie. Obecnie PTTK czeka na zakończenie trwającej procedury sądowej dotyczącej działki w okolicy Gorlic.

Podczas spotkania Jan Dyda Wójt Gminy Krościenko n.D zadeklarował, że gmina poszuka działki, którą zakupi PTTK i wymieni z Nadleśnictwem. Oczywiście na takie rozwiązanie zgodę musi wyrazić Rada Gminy w Krościenku n.D.

Wójt Gminy Ochotnica Dolna wyraża ogromną nadzieję na to, że schronisko na Lubaniu powstanie, ponieważ inwestowanie w turystyczny rozwój regionu to klucz do sukcesu lokalnych samorządów. Kolejne spotkanie w tej sprawie już jutro tj. w piątek w Urzędzie Gminy w Krościenku n.D.

W rozmowach uczestniczyli Jerzy Kapłon Dyrektor Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie, Jerzy Kalarus Prezes Spółki PTTK Karpaty, która miałaby wybudować obiekt pod Lubaniem, Olaf Dobrowolski Nadleśniczy Nadleśnictwa Krościenko n.D, Jan Dyda Wójt Gminy Krościenko n.D, Jan Komorek Radny Powiatu Nowotarskiego, Radni Gminy Ochotnica Dolna, Tadeusz Kudłacz kierownik referatu inwestycji w gminie oraz przedstawiciele lokalnych mediów.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij