Przebudowa mostu w Malinowie

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2015.02.02 22:17 / news / czytano 2392 / opinie 0

W 2015 roku na terenie gminy Szczawnica planowana jest wspólna realizacja przez Starostę Powiatu Nowotarskiego i Burmistrza Szczawnicy kolejnej inwestycji związanej z drogą powiatową.

Po wcześniejszych rozmowach prowadzonych przez samorządy w dniu 13 stycznia Powiatowy Zarząd Dróg zwrócił się z oficjalnym pismem o współfinansowanie zadania „Odbudowa obiektu mostowego Malinów na potoku Grajcarek”. Dokumentacja techniczna wraz z niezbędnym pozwoleniem na budowę została zlecona przez obydwa samorządy już w 2012 roku. Podczas ostatnich dwóch lat został zaprojektowany nowy obiekt w nowej planowanej trasie i uzyskane wszystkie niezbędne uzgodnienia. W 2015 roku zostanie wykorzystana część dokumentacji związana ściśle z obiektem mostowym. Na odcinku 500 metrów bieżących powstaną oprócz nowego mostu również chodniki i nowa nawierzchnia na dojazdach do nowej budowli.
 
Po uzyskaniu na Sesji Rady Miejskiej akceptacji przez radnych miejskich zostały wprowadzone stosowne zmiany w projekcie budżetu na 2015 rok i przeznaczona kwota w wysokości 700 tys. zł jako wkład własny szczawnickiego samorządu. Całość inwestycji będzie kosztować ok. 6 mln zł a jej ostateczna wysokość będzie wynikiem stosownego postepowania przetargowego. Starosta Powiatu Nowotarskiego ze swojej strony zabezpieczy wkład własny w wysokości 700 tys. zł., oraz pozostałe środki finansowe pozyska z budżetu państwa.

Dotychczasowa dobra współpraca samorządów zaowocowała już kilkoma inwestycjami w poprzednich latach. Została zrealizowana etapowo wymiana nawierzchni na odcinku od mostu w Krościenku do centrum miasta, wybudowany w 2014 nowy most na potoku Sielskim, nawierzchnia drogi w miejscowości Jaworki, czy chociażby w 2008 roku wspólna realizacja mostów wjazdowych leżących jeszcze w gminie Krościenko. 

- Bardzo cenię sobie współpracę ze Starostą Nowotarskim Krzysztofem Faberem, czy z Dyrektorem PZD Robertem Waniczkiem. To dzięki dobrym kontaktom i współpracy udało się wspólnie zrealizować wiele inwestycji powiatowych w Szczawnicy. Mogę spełnić również pewne oczekiwania w stosunku do mieszkańców na spotkaniach z którymi zapewniałem, że priorytetem współpracy ze Starostwem w nowej kadencji będzie budowa nowego mostu w Malinowie – mówi Grzegorz Niezgoda Burmistrz Miasta i Gminy.
Autor: Anna Szczepaniak
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij