Diagnostyka, operacje ortopedyczne (artykuł sponsorowany)

Fot. 2015.08.11 08:49 / news / czytano 1938 / opinie 0

Medical Clinic Podhale w Waksmundzie zapewnia kompleksową diagnostykę oraz leczenie schorzeń narządu ruchu, wad i urazów. Jej głównym zadaniem jest kwalifikacja Pacjentów do leczenia zachowawczego i operacyjnego.

 

Zajmujemy się leczeniem:

 • urazów i schorzeń kręgosłupa,
 • urazów i schorzeń stawu kolanowego,
 • urazów i schorzeń stawu skokowego,
 • urazów i schorzeń stawu ramiennego.

Kompleksowa diagnostyka ortopedyczna
Leczenie w MEDICAL CLINIC PODHALE W WAKSMUNDZIE rozpoczynamy od gruntownej diagnostyki. Podczas pierwszej konsultacji ortopedycznej wykonujemy skrupulatny wywiad na temat dolegliwości i historii choroby Pacjenta, jak również przeprowadzamy niezbędne badania.

Radiologia cyfrowa
W ramach Poradni Ortopedycznej wykonujemy nowoczesną radiologię cyfrową. Zastosowanie w pełni cyfrowej linii diagnostycznej, obejmującej zarówno akwizycję obrazu, jego przetwarzanie i archiwizację, pozwala szybko i precyzyjnie ustalić źródło bólu oraz gwarantuje właściwe zdiagnozowanie chorego.

Skuteczność leczenia
Dokładna diagnostyka umożliwia podjęcie skutecznego leczenia. Wiele schorzeń ruchu można wyleczyć bez ingerencji leczenia chirurgicznego, dlatego też zawsze staramy się w pierwszej kolejności zastosować leczenie nieoperacyjne. Częstą praktyką w leczeniu zwyrodnień, szczególnie stawów kolanowych jest wykonywanie tzw. "blokady stawu". Są to wstrzyknięcia do stawu leku (sterydu), który ma silne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Jeżeli leczenie zachowawcze nie przynosi efektu lub proces zwyrodnieniowy jest zaawansowany należy rozważyć leczenie operacyjne.  

W MEDICAL CLINIC PODHALE wykonywane są zabiegi i operacje w ramach Chirurgii Jednego Dnia to przede wszystkim krótszy czas oczekiwania na zabieg operacyjny, zmniejszenie ryzyka zakażeń i stresu oraz skrócenie pobytu jak również okresu nieobecności w pracy.

Profesjonalny zespół lekarzy, specjalistów, aparatura medyczna najwyższej klasy,  ekskluzywne wyposażenie, indywidualne podejście do Pacjenta  i skuteczne leczenie w komfortowych warunkach gwarantują Pacjentom poczucie bezpieczeństwa i zadowolenia. Blok operacyjny wyposażony jest w salę operacyjną oraz gabinet diagnostyczno-zabiegowy dysponujący nowoczesną aparaturą.

ZABIEGI I OPERACJE ORTOPEDYCZNE:
Artroskopia:
 • stawu kolanowego 
 • barku
 • stawu skokowego 
 • stawu łokciowego 
 • nadgarstka
Zespół cieśni kanału nadgarstka
Operacje stopy
Termolezja
 
ARTROSKOPIA
Artroskopia jest obecnie najpopularniejszą małoinwazyjną metodą operacyjną wewnątrz tułowia umożliwiającą penetrowanie stawu bez konieczności jego otwarcia. Pozwala nam nie tylko na precyzyjną diagnostykę schorzeń i obrażeń elementów stawowych, ale również na jednoczasowe ich zaopatrzenie.

Przebieg artroskopii
Artroskopię wykonuje się w warunkach sali operacyjnej w znieczuleniu odcinkowym lub ogólnym. Polega na wprowadzeniu optyki do stawu poprzez niewielkie nacięcia. Po jej wprowadzeniu, do wnętrza stawu podaje się roztwór soli fizjologicznej. Następnie ocenia się wszystkie struktury wewnątrzstawowe: chrząstkę stawową, błonę maziową, więzadła, mięśnie, łąkotki. Ta część zabiegu bywa nazywana artroskopią diagnostyczną. Obraz ze stawu jest przekazywany na monitor za pośrednictwem toru wizyjnego. Do stawu można wprowadzić miniaturowe instrumenty chirurgiczne i wykonywać procedury lecznicze w obszarach stwierdzonych patologii z wykorzystaniem różnorodnych technik rekonstrukcyjnych.

Wykonujemy operacje artroskopowe w obrębie:
 • stawu kolanowego – opracowanie uszkodzeń i elementów wewnątrzstawowych (łękotek, chrząstki, wiązadeł),
 • barku – leczenie niestabilności ostrej i przewlekłej, rekonstrukcje obrąbka ścięgień stożka rotatorów i mięśnia dwugłowego, dekompresji podbarkowej,
 • stawu skokowego – usuwanie zwyrodnień kostno-chrzęstnych,
 • łokieć – usuwanie ciał wolnych i zrostów, leczenie łokcia tenisisty, stanów urazowych po zwichnięciu i złamaniu głowy kości promieniowej
 • nadgarstka – rekonstrukcja powierzchni stawowej w złamaniu, zwłóknień i uszkodzeń chrząstki trójkątnej.

Zalety artroskopii
Operacje artroskopowe oznaczają leczenie małoinwazyjne, które można przeprowadzić w chirurgii jednego dnia ich zaletą jest:
 • szeroki zakres zastosowań,
 • szybka rekonwalescencja (w przeciwieństwie do tradycyjnych operacji),
 • brak szpecącej blizny,
 • szybsze i dokładniejsze rozpoznanie zmian patologicznych,
 • szybki powrót do zdrowia.
 
ZESPÓŁ CIEŚNI KANAŁU NADGARSTKA
Zespół cieśni kanału nadgarstka, często określany też jako zespół kanału nadgarstka, należy do najczęstszych neuropatii uciskowych. W schorzeniu tym nerw pośrodkowy w obrębie kanału nadgarstka jest mechaniczne uciskany, powodując nieprzyjemne dolegliwości bólowe.

Przyczyny cieśni kanału nadgarstka
Trzy grupy przyczyn zespołu cieśni kanału nadgarstka:
 • przyczyny anatomiczne związane jest z anomaliami rozwojowymi, takimi jak np. dodatkowe ścięgna lub mięśnie,
 • przyczyny fizjologiczne, czyli stany zapalne, m.in. reumatoidalne zapalenie stawów, zaburzenia w równowadze płynowej głównie podczas ciąży, doustnej antykoncepcji, otyłości,
 • przyczyny nabyte, m.in. prace ręczne powtarzające się czynności związane z zginaniem nadgarstka i palca np. długotrwała praca z myszką komputerową.
Leczenie zachowawcze i operacyjne
Najbardziej skuteczną metodą jest jednak leczenie operacyjne. Operacje są przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym. Podczas operacji wykonywane są nacięcia na ok. 2 cm po stronie dłoniowej na wysokości kanału nadgarstka i dłoni, tak aby swobodnie przedostać się do troczka zginaczy. Troczek i wiązadło poprzeczne nadgarstka zostają przecięte, a nerw pośrodkowy zostaje odbarczony. Następną fazą operacji jest rewizja nerwu pośrodkowego, a także w razie potrzeby – nekroliza (uwolnienie). W wyjątkowych sytuacjach możliwe są zabiegi zwężenia nerwu (w przypadku, gdy jest on zestarzały) oraz rekonstrukcji troczka. Wykonywane są one głównie u osoby ciężko pracujących fizycznie. Po zakończeniu całej operacji ręka zostaje unieruchomiona w łusce gipsowej na okres 10 – 14 dni, a następnie usuwane są szwy. Leczenie operacyjne może być także wykonywane techniką endoskopową, dzięki czemu blizna jest mniejsza. Endoskopia nie gwarantuje jednak takiej dokładności, jak technika otwarta.

 LEKARZE PRZYJMUJĄCY W PORADNI/WYKONUJĄCY ZABIEGI:

 • PROF. NADZW. DR HAB. MED. JULIAN DUTKA
 • LEK. MED. MATEUSZ MACKOŚ
 • DR N. MED. BARBARA JASIEWICZ
 • LEK. MED. GRZEGORZ MAKIEŁA
 • LEK. MED. PIOTR RATUŁOWSKI

TERMOLEZJA - SPOSÓB NA PRZEWLEKŁY BÓL
Termolezja usuwa ból przewlekły wtedy, kiedy wszystko już zawodzi i lekarze rozkładają bezradnie ręce, a ty z bólu tracisz chęć do życia. Dowiedz się, na czym polega metoda leczenia bólu igłą, która wytwarza ciepło. Jakie bóle likwiduje termolezja? Czy jest skuteczna?

Medical Clinic Podhale dołączyła do grona kilku placówek w Polsce, gdzie można przeprowadzić zabieg Termolezji aparatem firmy Cosman. Termolezja to nowoczesna metoda leczenia bólu. Zabieg Termolezji w Medical Clinic Podhale przeprowadza dr n. med. Dawid Sobański - specjalista w zakresie neurochirurgii, pracujący w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie.
 
MEDICAL CLINIC PODHALE
ul. Nowotarska 294, 34-431 Waksmund
rejestracja telefoniczna pod nr  (18) 26-44-000

Źródło: Medical Clinic Podhale
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij