Drewno i drzewo oczami Andrzeja Beliczyńskiego

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.02.16 21:00 / news / czytano 3635 / opinie 0

Do 14 marca br. w galerii Restauracji Klasyczna można podziwiać ekspozycję prac Andrzeja Michała Beliczyńskiego, zrzeszonego w Stowarzyszeniu Artystów Pienińskich. Wystawa artysty utrzymana jest w tematyce "drzewo i drewno".

Autor prac jest pasjonatem Pienin, w których zamieszkał sześć lat temu. Z zawodu nauczyciel, urodzony w Łodzi. Ukończył Uniwersytet Śląski wydział Matematyczno – Fizyczno - Chemiczny kierunek fizyka. Ponad 40 lat przepracował w szkolnictwie technicznym i ogólnokształcącym w Katowicach. Za pracę pedagogiczną odznaczony m. in. Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Edukacji Narodowej. Maluje głównie w technice akwareli oraz pasteli. Uczestniczy w corocznych wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. i

Pośród niemal trzydziestu pokazanych prac większość z nich to pejzaże drzew i lasu, które kuszą różnorodnością barw. Oglądający ma ochotę wejść w obraz i w nim pospacerować. 

- Kocham drewno stąd nazwa wystawy. Pokazałem tutaj ptaki, są one moim hobby, a reszta to akwarele i rzeźba. Jest na wystawie trochę ciemności, mgły jesiennej, obrazy malowane techniką gwaszu jak na przykład ta zimowa polana leśna. Lubię kolory i przestrzeń, stąd dużo tutaj takich własnie kolorowych akwareli - mówi autor prac.

Gwasz to farba wodna z domieszką kredy lub bieli nadającej jej właściwości kryjące, oraz gumy arabskiej będącej spoiwem. Technika gwaszu różni się od akwareli głównie tym, że obrazy malowane gwaszem mają "pełne" kolory, a nie prześwitujące jak w akwareli.
 
Wystawa czynna jest do połowy marca. Organizatorzy: Stowarzyszenie Artystów Pienińskich oraz dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek serdecznie zapraszają.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij