Przetarg na roboty budowlane przy dolnej stacji kolei linowej na Palenicę

Fot. 2013.04.17 18:28 / news / czytano 2177 / opinie 0

Zainteresowane firmy mają czas na składanie ofert do dnia 06.05.2013 do godz. 11.00. Harmonogram prac zaplanowano tak, aby w szczycie sezonu turystycznego od 01.07 do 02.09 nie były prowadzone prace budowlane.

Wczoraj Urząd Miasta i Gminy Szczawnica ogłosił przetarg nieograniczony na wykonanie robót budowlanych w zakresie odbudowy zapadniętej kanalizacji deszczowej wraz z odbudową uszkodzonej nawierzchni bitumicznej na drodze dojazdowej do dolnej stacji Polskich Kolei Linowych na Palenicę w Szczawnicy wraz z remontem chodnika. Wykonawca, z którym w wyniku przetargu podpisana zostanie umowa, będzie miał również w ramach tego zadania do wykonania odbudowę zapadniętej kanalizacji deszczowej wraz ze studnią i osadnikami na parkingu miejskim pod dolną stacją PKL. Remont chodnika na drodze dojazdowej do dolnej stacji PKL polegał będzie na ułożeniu nawierzchni z kostki brukowej betonowej o gr. 8 cm, a także ułożeniu balustrady z prętów stalowych nawiązującej do tej na wiadukcie. Termin realizacji całości zadania przewidziany jest na okres do końca czerwca br., natomiast roboty wykonywane na parkingu miejskim pod dolną stacją PKL przewidziane zostały na miesiąc wrzesień br.

Wykonanie zadania, z wyjątkiem remontu chodnika, realizowane będzie w ramach promes przyznanych Miastu i Gminie Szczawnica przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie. Remont chodnika pokryty zostanie ze środków własnych MiG Szczawnica. Działki, na których wykonywane będą roboty, w operacie ewidencji gruntów i budynków oraz w księgach wieczystych figurują jako własność Miasta i Gminy Szczawnica. Są one jednak objęte roszczeniami spadkobierców hr. A. Stadnickiego.

- Nie możemy w nieskończoność oczekiwać na rozstrzygnięcie kwestii roszczeń. Sprawa roszczeń ciągnie się już przynajmniej 8 lat, a na dzień dzisiejszy jest bardziej sensacją medialną niż sprawą która jest w toku. W związku z nieścisłościami w złożonej dokumentacji spadkobiercy hr. Stadnickiego wycofali wszelkie wnioski w tej sprawie i tyle czasu zajmuje im przygotowanie nowego, poprawionego m.in. wykazu zmian gruntowych. Ostatnich 6 lat ciągle słucham, że nie potrafimy rozwiązać problemu parkingu przy dolnej stacji PKL, a jego wygląd jest antyreklamą. Ten remont jest remontem bardzo potrzebnym i mamy prawo go przeprowadzić. A poważnie muszę zastanowić się jak rozwiązać ten długoletni pat w sprawie potencjalnych roszczeń własnościowych – Grzegorz Niezgoda – Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica.





Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij