Szlaki w Pienińskim Parku Narodowym otwarte

Fot. 2014.05.31 15:32 / news / czytano 2016 / opinie 0

Nadal jednak trudne warunki terenowe panują w Wąwozie Szopczańskim gdzie szlak jest zniszczony prze wodę (głębokie wyrwy, doły). Droga Pienińska po słowackiej stronie wciąż zamknięta.

Turystów udających się na Trzy Korony od strony Sromowiec Niżnych oraz schodzących ze szczytu prosimy o korzystanie ze szlaku zielonego prowadzącego przez Polanę Kosarzyska. Pozostałe szlaki w stanie dobrym.
 
Z uwagi na przelotne opady deszczu na szlakch ślisko. Odcinek szlaku niebieskiego w rejonie Hałuszowej lekko zabłocony.

Słowacki odcinek szlaku czerwonego, "Droga Pienińska" - na odcinku od ujścia Leśnickiego Potoku do Czerwonego Klasztoru jest zamknięty do odwołania w obu kierunkach. W wielu miejscach zeszły tam lawiny kamienne całkowicie uniemożliwiając przejście. Dodatkowo na szlaku zalegają zwalone drzewa.
 
Uwaga na spadające odłamki skalne!
Na obszarze całego parku istnieje ryzyko wystąpienia osypywania się skał i osuwania gruntu. Szczególną ostrożność należy zachować podczas wędrówki w okolicy nawisów  skalnych, między innymi  w Wąwozie Szopczańskim, na Drodze Pienińskiej, pod Zawiesami (szlak zielony z Krościenka na Sokolicę), przy figurze św. Kingi na Zamkowej Górze. PPN prosi o unikanie odpoczynku pod skałami.

Uwaga niedźwiedź!
W ostatnich dniach na terenie Pienińskiego Parku Narodowego obserwowano tropy niedźwiedzia. Turystów prosimy o nie schodzenie ze szlaków i zachowanie ostrożności. Przypominamy, że w razie spotkania z niedźwiedziem pod żadnym pozorem nie należy zbliżać się do niego, fotografować ani karmić tylko spokojnie oddalić w przeciwnym kierunku. Wabienie może wywołać agresję i niekontrolowaną reakcję zwierzęcia!
Autor: Oprac. red.
Źródło: Pieniński Park Narodowy
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij