Radosny Dzień Przedszkolaka w krościeńskim gimnazjum

Fot. Agnieszka Stopka 2017.03.24 07:54 / news / czytano 3046 / opinie 0

W czwartkowe przedpołudnie w krościeńskim Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II grupa wolontariuszy DobroDuszki zorganizowała "Przywitanie wiosny" - cykl animacji, zabaw i konkursów, na które zaproszono przedszkolaki z okolicznych placówek.

W poszukiwaniu wiosny udział wzięli wychowankowie Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Krościenku nad Dunajcem, Przedszkola - Ochronki im. Edmunda Bojanowskiego prowadzonej przez Siostry Służebniczki Dębickie i Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie.

Zabawy, które prowadziła Joanna Pyrdoł - polonistka w krościeńskim gimnazjum, a zarazem opiekunka wolontariatu, rozpoczęły się tuż po godzinie dziewiątej. W przywitaniu gości wziął udział dyrektor gimnazjum Krzysztof Koper.

Najpierw każda grupa przedszkolna zaśpiewała odchodzącej Pani Zimie przygotowaną na tę okazję piosenkę. Następnie na scenie w przebraniach bajkowych postaci pojawili się wolontariusze. Wmieszali się w tłum po to, by później bawić się wspólnie z przedszkolakami i pomagać im w czekających ich zadaniach. W tematykę wiosenną wprowadziła wszystkich krótka scenka teatralna odegrana przez gimnazjalistów. Później przedszkolaki podzieleni na grupy mieli za zadanie wykonać kukłę Marzanny i (ze względów ekologicznych) nie topić jej w potoku, a zamknąć w kontenerze. Na każdą z grup czekało jeszcze wiele innych zadań i zabaw przeplatanych wesołymi piosenkami i tańcami. We wszystkich niezastąpionymi przewodnikami i pomocnikami byli dziewczęta i chłopcy z wolontariatu DobroDuszki.

Celem zadań było odgadnięcie hasła, które brzmiało "wiosna!". Zachęcona energią i uśmiechem sympatycznych przedszkolaków Pani Wiosna pojawiła się wreszcie wśród nich. Dzieci zaśpiewały jej kilka piosenek. Nie obyło się też bez wspólnych zdjęć i wręczenia medali pt. "Poszukiwacz Wiosny". Na koniec wszystkich zaproszono na poczęstunek.

Autor: AS
Zdjęcia: Agnieszka Stopka
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij