Rafting przełomem Dunajca

Fot. Aneta Markus 2015.07.29 15:13 / news / czytano 2367 / opinie 0

Już od maja 2015 r. w miejscowości Sromowce Niżne na wszystkich aktywnych  i spragnionych wrażeń czeka przystań kajakowo-pontonowa.

W celu jej utworzenia Gmina Czorsztyn przygotowała odpowiedni teren a także zatrudniła administratora. Dzięki temu każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą może organizować w tym miejscu spływy kajakowe bądź spływy pontonem, za które jako organizator ponosi pełną odpowiedzialność. 

Ta aktywna forma wypoczynku cieszy się coraz większą popularnością. Taki sposób eksplorowania natury, której w tym przypadku nie da się doznać pieszo połączone jest z dodatkową dawką emocji i adrenaliny. Dunajec jest górską rzeką, której spokojny nurt zakłócany jest czasami rwącymi przeprawami idealnymi do raftingu i spływu kajakiem. 

Rafting przełomem Dunajca zaliczyć należy do rekreacyjnych. Cała zabawa zaczyna się przy ul. Nadwodniej w Sromowcach Niżnych, gdzie znajduje się przystań. Tam chętni otrzymują krótkie przeszkolenie od instruktora a następnie wyposażeni zostają w kaski oraz odpowiedni sprzęt. Potem na śmiałków czeka już tylko 2-3 godzinna zabawa i piękne krajobrazowe widoki.
Autor: Aneta Markus
Zdjęcia: Aneta Markus
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij