Redyk w Jaworkach już 3 sierpnia

Fot. 2019.07.31 18:49 / news / czytano 3679 / opinie 0

Sztandarową imprezą corocznie organizowanego w Szczawnicy Lata Pienińskiego jest Redyk w Jaworkach. Tegoroczny, odbędzie się 3 sierpnia br.

Przybyli goście będą mieć możliwość obejrzenia tradycyjnego przepędu owiec po okolicznych halach, widowiskowo przeprowadzonego przez zaprzyjaźnionych baców i juhasów i ich wyszkolone psy pasterskie oraz pokazu obyczajów pasterskich – strzyżenia owcy, czy też wyrobu oscypka, sera wytwarzanego z owczego mleka. 

Podczas Redyku na plenerowej estradzie odbywają się prezentacje zespołów regionalnych i folkowych, obok kiermasze twórczości i wyrobów lokalnych. Będzie można posmakować kapusty z grochem, kwaśnicy po pienińsku, barana z rożna i pysznych ciast. 

W tym roku na scenie wystąpi najlepszy towar eksportowy Jaworek – Kapela Jaworcanie, Zespół Pieśni i Tańca Dolina Dunajca z Nowego Sącza, prezentujący folklor, muzykę i tańce z okolic Łącka, Kamienicy oraz Lachów Sądeckich. Dalej muzykę Łuku Karpat przybliży grupa Tatra Folk Cimbalovka, a folklor pieniński - rodzimy Zespół Regionalny Szlachtowianie ze Szlachtowej. O dobry humor i śmiech widzów zadba Kabaret z Konopi, a atrakcją estradową stanie się występ duetu finalistów The Voice of Poland – Sebastiana Wojtczaka i Daniela Rychtera.

Redyk zakończy tradycyjnie wspólna zabawa do północy z DJ ADD. Organizatorem Redyku w Jaworkach jest Miasto i Gmina Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy.
Autor: mat.organiztora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij