"Młodzież Zapobiega Pożarom" - eliminacje gminne

Fot. Z arch. UG Krościenko n.D 2013.03.05 16:53 / news / czytano 2654 / opinie 0

Na terenie gminy Krościenko nad Dunajcem 5 marca przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Głównym organizatorem turnieju jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Czternastu uczniów w wieku szkolnym, sześciu gimnazjalistów oraz jeden uczestnik w wieku ponadgimnazjalnym z gminy Krościenko nad Dunajcem wzięło udział w eliminacjach do OTWP. Komisji egzaminacyjnej powołanej przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu przewodniczył kpt. Piotr Domalewski. Pierwsze miejsca w eliminacjach z podziałem na grupy:

W grupie I (Szkoły Podstawowe)

  1. Błażej Knutelski – Szkoła Podstawowa w Grywałdzie
  2. Sylwia Ptak – Szkoła Podstawowa w Krościenku n.D
  3. Jakub Kordeczka – Szkoła Podstawowa w Krościenku n.D

W grupie II (Gimnazjum)

  1. Marcin Królczyk
  2. Mateusz Potaśnik
  3. Jakub Potaśnik

W grupie III (ponadgimnazjalnej)

  1. Wojciech Królczyk

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się z grupy I – Błażej Knutelski i Sylwia Ptak, z grupy II – Marcin Królczyk i Mateusz Potaśnik oraz z grupy III – Wojciech Królczyk.

Eliminacje giminne zorganizował Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku n.D wraz z Wójtem Gminy Krościenko n.D. Nagrody dla zwycięzców współfinansowali; Pieniński Park Narodowy, Nadleśnictwo Krościenko n.D oraz OSP Krościenko n.D.

Autor: CR
Źródło: UG Krościenko n.D
Zdjęcia: Z arch. UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij