Rewitalizacja centrum rynku w Krościenku zakończona

Fot. Arch. UG Krościenko n/D 2014.05.02 12:06 / news / czytano 3436 / opinie 11

Zakończył się remont Amfiteatru pod Wierzbą, sanitariatów publicznych, uzupełniona została także mała architektura i zieleń w Krościenku-Centrum. Jutrzejszy festyn rodzinny, organizowany przez Gminne Centrum Kultury, odbędzie się w nowej scenerii.

Gmina pozyskała europejskie środki na realizację projektu w wysokości 144 tys. złotych. Środki te pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, który realizowany był przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gorce-Pieniny. Całość inwestycji to ponad 222 tys. złotych. 

Realizacja operacji obejmowała remont amfiteatru, wraz z wymianą siedzeń na widowni, uzupełnienie małej architektury i zieleni wokół amfiteatru i dojść komunikacyjnych. Wykonano również remont ogólnodostępnych toalet publicznych z dostosowaniem do wymogów wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

Jak podkreśla włodarz gminy Stanisław Gawęda – W wyniku zrealizowanego projektu została  zrewitalizowana atrakcyjna część centrum Krościenka położona w rejonie zabytkowego kościoła, rynku oraz rzeki Dunajec.
Autor: oprac. red.
Zdjęcia: Arch. UG Krościenko n/D
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Mowa ciała2014.05.07 08:05
Ostatnie zdjęcie "in motion"... bezcenne :)
klaps2014.05.05 14:05
12 lat, 3 kadencje i sukces w postaci wyremontowanego kibla oraz kilka kamieni. A gdzie deptak wzdłuż Dunajca, gdzie parking, gdzie przystań flisacka, gdzie główna płyta rynku, wyciąg ? - To wszystko obietnice z ostatniej ulotki obecnego Wójta oraz plany ze strategii Przewodniczącego Rady Gminy, która zaprezentował na początku kadencji ! A środki unijne 2007-2013 już się skończyły. Przed nami druga perspektywa 2014-2020... i koniec. Mieszkańcy gminy Krościenko potrzeba gospodarza który pozyska miliony na rozwój jak to jest w Szczawnica, Łącku albo Mszanie a nie smutne 140 tys. na remont szaletów .... Ten artykuł i zdjęcia do idealna wizytówka bezradności i nieumiejętności zarządzania gminą.
von Crosno2014.05.04 21:05
do ggm: Jest mi to obojętne ilu turystów przyjedzie i czy zostawią "dutki" czy nie. Bardziej zależy mi na tym by mieszkańcy, którzy żyją tu przez cały rok mogli żyć jak ludzie. Kiedy standard życia mieszkańców podskoczy to nie widzę problemu żeby turyści chętniej przyjeżdżali. To jest właśnie błąd samorządów w miejscowościach turystycznych które często zapominają że powinny przede wszystkim dbać o swoich mieszkańców a nie na siłę podporządkowywać się turystom. Rewitalizacja rynku była potrzebna ale przede wszystkim Krościenku brakuje parkingu, dużego parkingu. Ten na rynku nie załatwia niczego. Z tego co pamiętam to kiedyś były przymiarki na przeniesienie parkingu przed nowy kościół. Pozdrawiam von Crosno
mieszkaniec2014.05.04 16:05
ale przebudowa rynku przeciez miala tez odbyc sie po drugiej stronie urzedu nei tylko z tylu parking, mialbyc chonik poszerzony, przystanek autobusowy inaczej zrobione, po lewej stronie przy sklepach mial byc parking ale dla taxowek, o tym juz zapomnieli?? przeciez wszystko bylo poakazane w projekcie. no tak ale przynajmniej roscienko ma parking a nie jak szczawnica ze trzeba na drodze stac i wkrotce nie bedzie wogole jak tamtedy przejechac.
ggm2014.05.04 16:05
ile to u Was nienawiści, ale turystów to chcecie mieć i dutki zarabiać, bardzo dobra promocja Waszej gminy. Gratulacje
Wiking czeka na wybory2014.05.04 10:05
strata na boisku w Grywałdzie 411 tys. zł to teraz trzeba czym się pochwalić
von Crosno2014.05.03 10:05
do znad morza: Kolego nie ma się z czego tak cieszyć. W cywilizowanych miastach (Krościenko niestety od 82 lat miastem nie jest) władze starają się ograniczać ruch samochodowy na obszarze rynków czy głównych placów. W Krościenku parking powinien już dawno być wyrzucony poza płytę rynku. No ale jak już kiedyś napisałem Krościenko zaczęło pełnić rolę przystanku na załatwienie potrzeby fizjologicznej na trasie z i do Szczawnicy. Co do samego projektu rewitalizacji to chyba nie skończyli bo w projekcie rynek po rewitalizacji wygląda "trochę" inaczej. Ale to było zanim wtopili pieniądze nie wiadomo gdzie. Pozdrawiam von Crosno
do znad morza2014.05.03 00:05
za darmo ? ciekawe ...raczej parkingowy zaniemógł i nie skacował znaczy skasował :-)....za darmo raczej nima nic:-)
roki2014.05.03 00:05
wszysko piknie ino 10 lat conojmnij opóźnienia inwestowania w turystyczny rozwój :-)
swój2014.05.02 22:05
Ej kolo z nad morza, parking jest płatny, a to co piszesz to wygląda na to żeś chyba z księżyca przyleciał, gdzie nic nie ma :))))

reklama

zna morza2014.05.02 21:05
byłem widziałem, gratulacje dla władzy, nigdzie nie spotykany parking za darmo!!! oraz WC z górnej półki, nie mówiąc o kapitalnym RYNECZKU jeszcze raz gratulacje za projekt, tak dalej a niektóre miasta zostaną w tyle za Wami,
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij