55. Międzynarodowe Regaty Slalomowe, Memoriał A.A. Wernerów oraz Zawody Weteranów im. Wojciecha Piecyka

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.09.07 21:45 / news / czytano 3023 / opinie 0

W sobotę w Szczawnicy na torze kajakowym spotkali się zawodnicy i miłośnicy tej dyscypliny sportowej. Startujący w zawodach kajakarze mieli do pokonania trasę slalomu o długości około 200 m z rozstawionymi 18 bramkami. 

Bezkonkurencyjni w klasyfikacji drużynowej okazali się kajakarze Klubu Sportowego „Start” Nowy Sącz, drugie miejsce zajął szczawnicki Klub Sportowy „Pieniny”, a trzecie AZS AWF Kraków. Najmłodszą uczestniczką zawodów była siedmioletnia Emilka Mastalska z KS Pieniny, a najstarszym zawodnikiem Marian Gonciarz.
 
Tegoroczne zawody kajakowe stały się również doskonałą okazją do uhonorowania zawodników pienińskiego klubu. Najlepsza młodziczka klubu – Małgorzata Mędoń otrzymała wiosło. Ponadto najlepszym zawodnikom KS Pieniny wręczone zostały nagrody ufundowane przez Arkadiusza Mazurka, otrzymali je: Krzysztof Majerczak, Bartosz Kubik oraz Kacper Zachwieja. Okolicznościowe nagrody przekazano również grupie młodzików, wśród których znaleźli się Michał Kalata, Bartłomiej Szymanek, Mikołaj Mastalski, Jakub Dyda, Wiktor Regiec, Sebastian Waruś oraz Ignaś Mastalski.
 
- W historii memoriał ten tylko dwa razy nie był rozgrywany na Dunajcu, raz na potoku Grajcarek, a raz na Białce w Jurgowie. Wtedy władze Polskiego Związku Kajakowego związku zażyczyły sobie, by to była duża impreza międzynarodowa, ku rozpaczy wszystkich i więcej się to już nie powtórzyło. Później wrócił do Szczawnicy, zawsze przypisany na jesień - wspominał prowadzący i komentujący sobotnie zawody Józef Dyda. Podkreślił również, że cieszy duża grupa młodych zawodników, widać że kluby pracują z dziećmi i młodzieżą. Jest wysoki poziom nawet w tych najmłodszych grupach. 
 
W zawodach wystartowali m.in. szczawniczanie Grzegorz Majerczak i Michał Wiercioch aktualni Mistrzowie Świata, świeżo upieczeni Mistrzowie Europy Młodzieżowców. Ciekawie wyglądała rywalizacja w kat. K1 Open, gdzie na starcie pojawił się utytułowany i doświadczony Grzegorz Polaczyk i stoczył zaciętą i wyrównaną walkę z Krzysztofem Majerczykiem, przedstawicielem młodego pokolenia kajakarzy, a tuż za nim był Jakub Brzeziński - obaj obiecujący juniorzy. 
 
- Michał Kalata ze Szczawnicy był trzeci, Wicemistrz Polski Młodzików. Tym samym udowodnił, że drugie miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików nie było przypadkiem, niektórzy sądzili, że to była niespodzianka. Michał to ogromny talent ze Szczawnicy i trzeba na niego "chuchać" - mówił Józef Dyda. 

Na koniec zawodów odbyło się losowanie nagród dla najmłodszych uczestników Memoriału ufundowanych przez Miasto i Gminę Szczawnica i osoby prywatne.
 
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij