Rondo w Krościenku i nowy pas ruchu

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2019.02.16 16:06 / news / czytano 3497 / opinie 0

Będzie miał 85 metrów długości, szerokości 3,5 metra i kosztował około 1 milion  złotych - budowa prawoskrętu na drodze wojewódzkiej 969 powinna ruszyć w III kwartale 2019 roku.

Rondo w Krościenku od kilku lat przyprawia kierowców o ból głowy, szczególnie w weekendy i w okresie letnio-jesiennym kiedy natężenie ruchu w Pieninach jest bardzo duże.

Kilkukilometrowe korki do ronda od Szczawnicy, a potem w stronę Zabrzeży mają zostać "rozładowane" poprzez wybudowanie dodatkowego pasa ruchu poza tarczą ronda dla zjeżdżających z mostu w Krościenku n.D w stronę Nowego Sącza. W planach znalazła się także likwidacja przejścia dla pieszych na wlocie drogi powiatowej nr 1636K (ul. Kozłeczyzna).

Jak wygląda postęp prac? Obecnie opracowano projekt budowlany i wykonawczy, projekt podziału nieruchomości, trwa pozyskiwanie pozwolenia wodnoprawnego. W planach jest złożenie przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie wniosku o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (decyzji o ZRID), który to ma się pojawić w I lub II kwartale 2019 roku.

- Prawoskręt, według analiz, miałby zmniejszyć czas wyjazdu ze Szczawnicy 8-krotnie, liczę na to, że inwestycja będzie zrealizowana w tym roku - mówi Grzegorz Niezgoda burmistrz Szczawnicy.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij