Samorząd w Szczawnicy najlepszy w Polsce

Fot. 2014.07.16 20:36 / news / czytano 2069 / opinie 2

Według rankingu jaki przeprowadziła w tym roku gazeta „Rzeczpospolita” Szczawnica jest gminą najlepiej wykorzystującą fundusze unijne.

12 lipca w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień i nagród, którego dokonał były premier Polski oraz Przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek.
 
 
- Jest to ranking dla samorządów, który oznacza dla nich czy dobrze pracujemy dla swoich mieszkańców, czy źle pracujemy. Jeżeli ktoś jest wysoko w rankingu Rzeczpospolitej to znaczy że dobrze służy mieszkańcom – podkreślił Buzek.

Podczas uroczystej gali chwalono Szczawnicę, która pozyskała na inwestycje prawie 61 mln złotych co pozwoliło uporządkować gospodarkę wodno-ściekową, odnowić centra wsi oraz udoskonalić bazę turystyczno-uzdrowiskową.  
 
- Ranking ten ma bardzo duże znaczenie podczas wyborów samorządowych… i tam gdzie jestem mieszkańcy zawsze pytają, ponieważ wiedzą że jestem w kapitule: jakie miejsce zajęła moja gmina w rankingu? To oznacza, że mieszkańcy widzą równoznaczność – wysokie miejsce w rankingu, mój samorząd, moje władze dobrze służą mieszkańcom -  dodał na zakończenie Jerzy Buzek.

Warto dodać, iż Szczawnica prawie corocznie znajduje się w czołówce rankingów Rzeczpospolitej a w gronie tegorocznych stu najlepszych gmin w Polsce, tylko jeszcze trzy inne pochodzą z województwa małopolskiego – Nowe Brzesko, Lubań i Wieliczka. 

- Najgorzej jest oceniać samemu swoją pracę i dlatego bardzo cieszę się że pracę władz Szczawnicy dobrze ocenił niezależny i prestiżowy ranking Rzeczpospolitej a pokonać wszystkie inne gminy miejskie oraz miejsko-wiejskie w Polsce to już przeszło moje najśmielsze wyobrażenia – mówi burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda. 
 


Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

do bebe2014.07.17 18:07
ty się odczep od sąsiadów hehehehehe popatrz na siebie hehehehe
bebe2014.07.17 11:07
Gratuluję !!! Mamy naprawdę dobrego sprytnego i pracowitego Włodarza :):):) a tak przy okazji to mam takie małe pytanko ile pozyskało Krościenko n.D. nasz kochany sąsiad???? hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij